Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 7. vasárnap Róbert
Mentők a helyszínen 2019. augusztus 10-én, miután lövöldözés volt az Oslo közelében fekvő Baerum al-Noor Iszlám Központ nevű mecsetében. Egy ember megsebesült, a támadót elfogták.
Nyitókép: MTI/EPA/NTB SCANPIX/Terje Pedersen

Lövöldözés egy oslói mecsetben

A gyanúsított egy "fiatal fehér ember", aki rohamsisakot és egyenruhát viselt, és több fegyver volt nála.

Lövöldözés volt szombaton a norvég főváros, Oslo közelében egy mecsetben, egy ember megsebesült, egy gyanúsítottat a hatóságok őrizetbe vettek - közölte a norvég rendőrség.

A lövöldözés az al-Noor Iszlám Központban történt, a norvég főváros Baerum nevű elővárosában, a gyanúsított egy "fiatal fehér ember" a rendőrség szerint. "Egy embert eltaláltak. Nem ismerjük a sebesülésének mértékét. Egy gyanúsítottat őrizetbe vettek. A rendőrség a helyszínen van" - közölte a rendőrség a Twitteren. Hozzátette, nem tud arról, hogy más merénylő is volt-e a mecsetben, és a gyanúsítottról sem tud többet, csak annyit, hogy fehér.

A mecset illetékese azt mondta a norvég médiának, hogy a merénylő fehér ember, rohamsisakot és egyenruhát viselt, és több fegyver volt nála.

"Egy norvég típusú férfi egy vadászpuskával és pisztolyokkal felfegyverkezve belépett a mecsetbe, és lövöldözni kezdett" - mondta el Irfan Mushtaq, a mecset vezetője.

Az NRK norvég közszolgálati rádió és televízió közlése szerint a rendőrség több fegyvert talált a mecsetben. A lövöldözőt egy, a mecsetben tartózkodó személynek sikerült lefognia a rendőrség megérkezéséig.

A norvég rendőrség biztonsági szolgálata közölte, hogy "követi az eseményeket", de "még korai következtetéseket levonni".

Címlapról ajánljuk
Majdnem 50 év után megújul a Nyugati téri aluljáró, a felüljárót elbontják

Majdnem 50 év után megújul a Nyugati téri aluljáró, a felüljárót elbontják

A tervezett beruházások érintik többek között az utasforgalmi és üzemi tereket, a közvilágítást, az utastájékoztatási rendszert és a közműinfrastruktúrát is. Kovács Bendegúz, a BKK szóvivője az InfoRádióban azt mondta, a pesti fonódó villamosprojekt keretében körülbelül két kilométeren építenek új villamospályát a Bajcsy-Zsilinszky úton, a Nyugati téren és a Váci úton keresztül egészen a Lehel térig. A kiviteli tervek 2028 második felére készülhetnek el.

Itt a pontos árlista a horvát sztrádák fizetős szakaszairól

A 2026-os nyári főszezonban Horvátországban továbbra sem vezetnek be időalapú autópálya-matricát, így az autósoknak a megszokott fizetőkapus rendszerrel kell számolniuk. Bár a szabad áramlású, rendszámfelismerő és megállás nélküli elektronikus útdíjrendszer bevezetése napirenden van, a horvát kormány hivatalos tájékoztatása szerint a szakaszos átállás legkorábban 2026 őszén kezdődik meg, az új modell teljes körű élesedése pedig 2027. március 1-jére várható.
Két részre szakadhat az EU – súlyos figyelmeztetést küldtek az új tagállamok felvétele miatt

Két részre szakadhat az EU – súlyos figyelmeztetést küldtek az új tagállamok felvétele miatt

Az Európai Unió vezetői egy francia–német javaslatról egyeztetnek, amely a tagjelölt országoknak már a csatlakozás előtt hozzáférést biztosítana bizonyos uniós előnyökhöz, például korlátozott egységes piaci részvételhez és megfigyelői státuszhoz az intézményekben. A montenegrói Tivatban tartott csúcson a terv kedvező fogadtatást kapott, ugyanakkor komoly fenntartások is megfogalmazódtak. Montenegró például teljes jogú tagságra törekszik, és nem kíván részleges integrációs modellbe szorulni, míg más országok, például Albánia, nyitottabbak a fokozatos megközelítésre. A legnagyobb aggodalom, hogy a részleges hozzáférés végül a valódi tagság pótlékává válhat – számolt be a Politico.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×