eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Sárfolyam temetett be egy munkást a fukusimai atomerőműnél

Sárfolyam temetett be egy munkást Japánban a Fukusima-1 atomerőműnél, amelyben három évvel ezelőtt súlyos üzemzavart okozott a földrengés keltette szökőár.

Ez az első haláleset a létesítmény ellenőrzését és leszerelését célzó munkálatokban.

A férfi egy raktárövezetben dolgozott, amikor a baleset érte. Egy földbe ásott gödörben dolgozott, amikor sár és betondarabok hullottak rá, amelyek teljesen betemették. Bár kórházba szállították, már nem tudtak segíteni rajta.

Három évvel ezelőtt, 2011 március 11-én a szökőár tönkretette az atomerőmű hűtőrendszerét, ezt követően három reaktor súlyosan megrongálódott.

Azóta több ezer, védőruházatot viselő munkás dolgozik azon, hogy megtisztítsák a sugárszennyezéstől a területet, illetve leszereljék az atomerőművet. Ez utóbbi évtizedekig is eltarthat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×