eur:
397.71
usd:
367.71
bux:
89971.53
2025. március 23. vasárnap Emőke
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft. és a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával létrehozott Elektromobilitás Látogatóközpont megnyitásán a budapesti Millenárison 2018. április 3-án. A bemutatóterem látványos vizuális elemekkel és számos kipróbálható eszközzel segítheti az elektromosautó-használattal kapcsolatos szemléletformálást.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Varga Mihály további pénzt ígér az önkormányzatoknak

Az önkormányzatok bővülő forrásokkal számolhatnak, a kormány megtartja azokat a támogatási és kompenzációs mechanizmusokat, amiket az elmúlt években is működtetett – mondta Varga Mihály a Megyei Jogú Városok Szövetségének közgyűlése közben tartott sajtótájékoztatón Esztergomban.

A pénzügyminiszter kijelentette, ha ez a pénz nem lesz elég, a kormány kész arra, hogy a támogatási kereteket növelje. Jelezte, hogy jövőre az önkormányzatok működése összesen 4200 milliárd forintba kerül, ebből 1050 milliárd forintot biztosít majd a központi költségvetés.

Varga Mihály hozzátette, továbbra is azon dolgoznak, hogy az infláció minél kisebb mértékű legyen, így a jegybank csökkenthesse a kamatot és a kedvezőbb hitelfelvételi lehetőségek lendületbe hozhatják a fogyasztási és a beruházási oldalt.

A miniszter kiemelte, számításaik szerint az év végére egyszámjegyű lesz az infláció, a következő évben pedig 6 százalékos inflációval tervezve a gazdaság egésze 4-5 százalékos mértékben növekedhet.

„Stabil, kiszámítható működést tervezünk, 2024 egy védelmi költségvetés lesz, a családok biztonságának megtartása, a nyugdíjasok védelme, a munkahelyek megtartása, illetve a rezsivédelem kap prioritást” – ismertette Varga Mihály.

Címlapról ajánljuk
Szentes Olivér: rendkívülinek számít a 2024-es év időjárása

Szentes Olivér: rendkívülinek számít a 2024-es év időjárása

Magyarországon 2024 volt a legmelegebb év a 20. század eleje óta, még a korábbi, 2023-as rekordévet is meghaladta az átlaghőmérséklet – közölte az InfoRádióban Szentes Olivér, a HungaroMet Éghajlatkutatási osztályának munkatársa. Februárban 7 fokkal volt magasabb a hőmérséklet az ilyenkor jellemző átlagnál.

Isztambulban egyre feszültebb a helyzet

Felfüggesztették hivatalából vasárnap Ekrem Imamoglut, Isztambul korrupció és terrorizmus gyanújával őrizetbe vett ellenzéki polgármesterét - közölte a török belügyminisztérium.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 23. 14:28
×
×
×
×