Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Mi okozza az üzemanyag-forgalom visszaesését?

Tovább csökkent az üzemanyagok forgalma, összességében 4,3 százalékkal az év első 9 hónapjában - mondta el a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára. Wilde György a benzin esetében a későbbiekben sem számít a forgalom élénkülésére.

Erősödött az üzemanyag-forgalom visszaesése, a benzin kereslete 5,5 százalékkal, a gázolajé 3,3 százalékkal csökkent a magyar piacon az előző évhez képest - közölte az InfoRádióval a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára.

Wilde György az okok között megemlítette: nincs pénzük az embereknek, drágának tartják az üzemanyagokat. Ha 50 forinttal alacsonyabb lenne az ár, a főtitkár szerint akkor sem festene sokkal jobban a kép.

Az évek óta tartó gazdasági válság következménye, hogy csökkentek a szállítások, emiatt gázolajból kevesebb fogy - tette hozzá.

A főtitkár beszélt arról is, hogy az összes európai országban hasonlóan érintette a forgalmat a válság, és nem éri meg átmenni tankolni külföldre, mert nagyjából ugyanilyen árakkal lehet találkozni.

Wilde György nem számít élénkülésre a benzin piacán, de az bizakodásra ad okot, hogy az autópark dízelessé kezd válni. Egy százalékos gazdasági bővülés két százalékkal növelné a szállításokat - mondta a főtitkár, aki szerint az is segítene, ha gyorsabb lenne az áfavisszatérítés, mert az átutazó kamionosok is az országban tankolnának.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Tisza-kormány: energiaválsággal küzd Magyarország

Tisza-kormány: energiaválsággal küzd Magyarország

Történelmi leállás küszöbére érkezett a Paksi Atomerőmű: a Duna tovább apadó vízszintje miatt vasárnap hajnalban lekapcsolták az utolsó előtti termelő gépegységet, az OAH reggeli adatai szerint pedig már csak a 2. blokk működik, 233 megawattos teljesítménnyel. Magyar Péter közlése alapján az erőmű még vasárnap, 44 év után először teljesen leállhat. A kormány rendkívüli energiatakarékossági intézkedésekkel, további termelőkapacitások mozgósításával és szükség esetén a nagyfogyasztók korlátozásával igyekszik stabilizálni az áramellátást. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány legfontosabb vasárnapi bejelentéseivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×