eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Bod Péter Ákos: Az adóreformhoz támogatottság is kellene

A jelenlegi politikai elitnek hiányzik az a bizalmi tőkéje, ami ahhoz kellene, hogy egy adóreformot el tudjon fogadtatni a társadalommal - mondta az Adenauer és Századvég alapítványok adókonferenciáján Bod Péter Ákos egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank volt elnöke.

A közgazdász az előadása után az InfoRádiónak azt mondta: a szakemberek abban egyet értenek hogy szükség van egy átfogó adóreformra Magyarországon.

Ez szinte kényszer az ország számára, hiszen a multinacionális vállalatok befektetéseiért folytatott versenyben a szomszédos országok adóihoz kell igazítani a magyar adókat.

Bod Péter Ákos szerint az országnak azért sem nagyon van választási lehetősége, mert a 2006-os adóemelés jelentősen rontott az ország gazdasági növekedésén.

Hozzátette azonban, hogy a magyar politikusok népszerűsége jelenleg történelmi mélyponton van, a reformok sikeréhez pedig mindig kell valamekkora társadalmi támogatottság.

Hanganyag: Albert Dénes

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×