Infostart.hu
eur:
383.6
usd:
327.37
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Nyitókép: Pixabay

Megdőlt a hidegrekord hajnalban

Természetesen Zabaron.

Megdőlt a napi hidegrekord vasárnap hajnalban – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

A bejegyzés szerint miközben az elmúlt napokban egy újabb várható erőteljes melegedés "szolgáltatja a beszédtémát", az előzetes adatok alapján vasárnap új napi minimumhőmérsékleti rekord született.

Az egyik északi völgyben fekvő állomás ugyan egytized fokkal, de alulmúlta a 2017-ben ugyanott mért 5,5 Celsius-fokos rekordot. Így az új július 17-ei hidegrekord 5,4 fok, amit a Nógrád megyei Zabaron regisztráltak.

Kitértek arra is, hogy a július 17-ei rekord (az eddigi és az új is) jóval magasabb a környező napok legalacsonyabb értékeihez képest. Így bár hétfő reggel is előfordulhatnak 5-6 fokos minimumok a hidegre érzékeny helyeken, a napi hidegrekord – az 1989-ben Szokolyán mért 3,9 fok – "nem igazán forog veszélyben".

Az előrejelzés szerint a jövő héten melegszik az idő. Hajnalban egyre inkább 10-20 fok körüli minimumok várhatók, míg a maximumok többfelé 35 fok felett várhatók.

Címlapról ajánljuk
Tisztán, feketén vagy szűrve? – nem mindegy, hogyan isszuk a kávét

Tisztán, feketén vagy szűrve? – nem mindegy, hogyan isszuk a kávét

Aki rendszeresen kávézik és még tovább szeretné fokozni annak jótékony hatásait, az inkább világosabb pörkölésű kávét igyon, mert így érvényesülnek leginkább a benne található egészséges növényi vegyületek – mondta az InfoRádióban Szabó Adrienn. A Semmelweis Egyetem dietetikusa arról is beszélt, hogy érdemes odafigyelni a mértékletességre, továbbá arra is, mennyi és milyen cukrot, tejet vagy egyéb, adalékanyagokkal teli tejhelyettesítőt teszünk a kávéba.

Megrázó felvétel a svájci tűzről: egy fiatal ruhával csapkodva próbálja eloltani a lángokat

Ötnapos gyászt hirdettek Svájcban a legkevesebb 40 halálos áldozatot követelő tűzvész miatt. Az áldozatok száma akár drasztikusan is nőhet, mintegy száz sérült állapota kritikus.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×