versenyképesség
Több cég fizet késve a járvány miatt
Magyarországon rekordmértékben, 23 százalékról 46 százalékra nőtt a lejárt vállalatközi (B2B) számlatartozások állománya a Covid-19 előtti időszakhoz képest - közölte az Atradius hitelbiztosító.
MNB-mutató: Magyarország a dobogón az európai járványkezelésben
A járványkezelés hatékonyságának uniós összehasonlítása érdekében az MNB bevezette a Járványkezelési Versenyképességi Mutatót, ennek eredményeit elemzi vendégcikkében a jegybank munkatársa, Asztalos Péter Hugó.
Húszmilliárdos pályázatot hirdetett az ITM
A munkahelyteremtést és Magyarország versenyképességének erősítését is szolgálja a Piaci KFI pályázati konstrukció is, amelynek keretében most újabb 20 milliárd forint támogatásra pályázhatnak az érdeklődők - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.
Varga Mihály: lassabb kilábalásra kell készülni
Magyarország túljutott a koronavírus-válság mélypontján, a kilábalás hónapjai tartanak, a versenyképességet javító lépéseket következetesen végre kell hajtani - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Budapest Economic Forum 2020 online konferencián csütörtökön.
MNB: mérjük objektíven a versenyképességet!
Egy ország versenyképességi helyzetének valós értékeléséhez elengedhetetlen a tényszerű adatokon alapuló és átfogó vizsgálat. Ennek ellenére a legismertebb globális versenyképességi rangsorok jelentős arányban szubjektív felmérésekre támaszkodnak. Az MNB újonnan megjelent Versenyképességi Indexe 154 különböző tényezőt vizsgál, amelyek 95 százaléka objektív adaton alapszik – ezt mutatja be vendégcikkében a jegybank három munkatársa, Csomós Balázs, Szabics András Zsolt és Szalai Ákos.
Matolcsy György: minden területen fel kell zárkózni a járványkezelésben elért eredményekhez
Matolcsy György szerint onnan kell meríteni a többletnövekedést, ahol versenyképességi lemaradás van.
Nem számol a kormány újabb országos lezárás lehetőségével - a nap hírei
Magyarország a 19. helyen végzett a 27 uniós tagállam között a jegybank versenyképességi rangsorában. Nem számol a kormány újabb országos lezárás lehetőségével a koronavírus-járvány miatt. A koronavírus nem viselkedik szezonálisan, mint az influenza - figyelmeztetett a WHO. A nap legfontosabb hírei július 28-án.
Magyarország veri a visegrádi átlagot, de van még mit faragni
Magyarország a 19. az Európai Unió országai között a Magyar Nemzeti Bank versenyképességi rangsorában – derül ki a jegybank friss versenyképességi jelentéséből, amelyet Baksay Gergely ügyvezető igazgató ismertetett.
Versenyképes járványkezelés – a számok a magyar modell sikerét bizonyítják
A koronavírus-járvány hatalmas és újszerű egészségügyi, valamint gazdasági kihívások elé állította a világ valamennyi országát, és a kezelésükre többféle stratégiát alkalmaztak. Az MNB három munkatársa, Asztalos Péter, Baksay Gergely és Szalai Ákos vendégcikkében bemutatja a Járványkezelési Versenyképességi Mutatót, amely lehetővé teszi a stratégiák eredményességének összehasonlítását több dimenzióban is.
Stabilan az élmezőnyben: összetettség mint a jövő sikereinek alapja
Van egy gazdasági versenyképességi mutató, amelyben hazánk 2010 óta globális összehasonlításban stabilan a legjobb tíz között szerepel. A Gazdasági Összetettség Mutató (Economic Complexity Index) az országokban jelenlévő tudástőkét kívánja megragadni a nemzetközi kereskedelmi adatok és szerkezet segítségével. Magyarország a júniusban megjelent, 2018. évi világkereskedelmi adatokon alapuló mutató szerint a 9. helyezett a 133 országot tartalmazó, a Harvard Egyetem kutatócsapata által összeállított rangsorban. Hausmann Róbert, a Magyar Nemzeti Bank munkatársa vendégcikkében bemutatja, hogy mitől egyedi a Gazdasági Összetettség Mutató és azt, hogy milyen eredményeket ért el e mutatóban hazánk.
Szijjártó Péter: 800 ezer euró felett is támogathatóak a vállalatok a versenyképesség javításáért
Hosszú, majdnem két hónapos tárgyalássorozatot követően az Európai Bizottság végül jóváhagyta azt a kérésünket, hogy 800 ezer euró felett is adhassunk támogatást magyarországi vállalatoknak a versenyképességük növelése érdekében - jelentette be Szijjártó Péter kedden a közösségi oldalán.
Fontos ügyben szűnhet meg az uniós korlátozás
Jövő héten létrejöhet a megállapodás az Európai Bizottsággal az állami beruházásösztönzés uniós korlátozásának feloldásáról - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a versenyképességnövelő program pénteki szerződésátadó rendezvényén.
Folytatódhat a versenyképességi pályázat
A múlt héten zárult versenyképesség-növelő pályázat jelentkezői 376 milliárd forint beruházást, és 143 600 munkahely megtartását vállalták - közölte a külgazdasági és külügyminiszter.
Szijjártó Péter: új világgazdasági versenyben kell helyt állni
A versenyképességi programra jelentkező vállalatok 295 milliárd forint értékben vállaltak beruházásokat.
Szijjártó Péter: bővülhet a versenyképességi támogatások keretösszege
Átlépte a 100 milliárd forintot a vállalkozások igénye a versenyképességi támogatásra, ezért a kormány bővítheti a versenyképességi hozzájárulások keretösszegét - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter Budapesten, miután három cégnek adott át támogatási okiratot.
Szijjártó Péter: eddig 526 beruházó jelentkezett versenyképesség-növelő támogatásért
Összesen 254 milliárd forint értékű befektetést vállaltak - közölte a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten, miután három magyarországi cégnek versenyképességi támogatásról szóló okiratokat adtak át.
Kiigazítást sürget a Költségvetési Tanács 2020-ban
Újabb versenyképességet javító intézkedéseket sürget az EU átlagnál magasabb gazdasági növekedési ütem középtávú fenntarthatósága érdekében a Költségvetési Tanács.
Gazdaságvédelmi és a versenyképességet javító törvényjavaslatot nyújtott be a kormány - Hírösszefoglaló
Törvényben kötelezné az önkormányzatokat a kormány, hogy a helyi tömegközlekedésre fordítsák a beszedett iparűzési adót. Mégsem sztrájkolnak szerdán a szociális ágazatban dolgozók.
Két kormányzati intézkedés hozott eredményt a Világbank listáján
A tavalyihoz képest egy helyezéssel előrébb lépett Magyarország, így az 52. helyen áll a Világbank Doing Business 2020 idei versenyképességi rangsorában.
Jobb magyar helyezés a versenyképességi rangsorban
Magyarország egy hellyel előrébb lépett a Világgazdasági Fórum (World Economic Forum-WEF) globális versenyképességi listáján, amelyet az idén is Szingapúr vezet az Egyesült Államok és Hong Kong előtt - derül ki a jelentés készítésében közreműködő Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet összefoglalójából.