Infostart.hu
eur:
384.71
usd:
330.25
bux:
124088.24
2026. március 4. szerda Kázmér
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter beszédet mond a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium Sikeres magyar elnökség 2024 - Esély az Európai Uniónak című budapesti konferencián 2025. január 20-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Nagy Márton: nem kell „fiskális alkoholizmus”, de…

Magyarország a versenyképesség erősítésében hisz, ebben látja az EU felemelkedési lehetőségét, de uniós szinten hiányoznak a fordulathoz szükséges források – mondta a nemzetgazdasági miniszter hétfőn Budapesten, a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium által a Sikeres magyar elnökség 2024 – esély az Európai Uniónak címmel rendezett konferencián.

Nagy Márton szerint az EU-t „meg kell menteni, mielőtt meghalna”, mivel a gazdasága a mostani körülmények között nem tudja fölvenni a versenyt az amerikai és a kínai konkurenciával.

A digitális és zöld fordulat beruházásaihoz uniós szinten becslések szerint 700-800 milliárd euró hiányzik, és nem is lesz elég pénz, amíg a finanszírozást korlátozza a költségvetési szigor. Nem kell „fiskális alkoholizmus”, de az EU támogatási szabályokat át kell alakítani – hangsúlyozta.

A tárcavezető szerint a következő másfél-két hónap fontos változásokat hozhat, az amerikai elnökváltás és a németországi választás magyar szempontból is döntő jelentőségű lehet.

(Cikkünk frissül.)

Címlapról ajánljuk
Utasosztályozás alapján zajlik a kimenekítés Szlovákia felé

Utasosztályozás alapján zajlik a kimenekítés Szlovákia felé

Kedd este landolt a Pozsonyi Nemzetközi Repülőtéren az első, Közel-Keletről indult kimenekítő járat, Izraelből és Jordániából szállítottak haza szlovák állampolgárokat. Ma újabb állami járat indul, utána újabb országból is megkezdik a kimenekítést. A külügyminisztériumra jelentős nyomás nehezedik, nem minden szlovák állampolgárt lehet kormányzati géppel hazaszállítani.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×