Infostart.hu
eur:
361.43
usd:
317.91
bux:
143471.05
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga

Országos áruházláncot működtetett a bűnszervezet

Kétmilliárdos adócsalási ügyben emeltek vádat egy országos áruházláncot is működtető bűnszervezet tagjai ellen - közölte a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.

Az ügyészség 29 embert költségvetési csalás bűntettével vádol.

A több mint 1700 oldalas vádirat szerint a bűnszervezet résztvevői és társaik egy országos áruházlánccal is rendelkező - magyar és szlovák gazdasági társaságokból álló - céghálózatot működtettek.

2011 és 2014 között azt a látszatot keltették, hogy műszaki cikkeket Magyarországról Szlovákiába exportálnak, de a termékeket ténylegesen Magyarországon értékesítették, így

elkerülve az általános forgalmi adó megfizetését.

A bűnszervezet tagjai informatikusokkal egy olyan szoftvert is létrehoztak, amelyik az egyébként legális tevékenységet is végző gazdasági társaságok jogszabályoknak megfelelő, illetőleg fekete értékesítését különválasztotta és számlázta. Így nyomon tudták követni, hogy mely értékesítéseket kell az adóhatóságnak bevallaniuk, illetve melyek azok, amelyek után a kiállított bizonylatokat megsemmisíthetik, és az adó megfizetését elkerülhetik.

A bűnszervezet az irányítókon kívül informatikusokból, fiktív cégek vezetésére felkért emberekből, az őket beszervezőkből, a valótlan tartalmú bizonylatokat kezelő és kiállító személyekből, részben valós, részben pedig illegális kereskedelmet folytató gazdasági társaságok alkalmazottjaiból, valamint a fiktív cégek létrehozásában közreműködő ügyvédből állt.

A vádlottak több mint kétmilliárd forint általános forgalmi adó befizetését kerülték el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Azbesztszennyezés: a Greenpeace szerint rosszabb a helyzet

Azbesztszennyezés: a Greenpeace szerint rosszabb a helyzet

Bár a kormányzati tájékoztatón elhangzottak szerint jelenleg nincs határérték feletti azbesztszennyezés az országban, az utolsó közzétett adatok Kőszegen és Sé községben is jelentős határérték feletti szennyezést mutattak – írja közleményében a Greenpeace. Simon Gergely, a szervezet vegyianyag-szakértője az InfoRádiónak elmondta, nyomatékosan sürgetik a mérések teljes dokumentációjának mielőbbi nyilvánosságra hozatalát.

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×