eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Kivégezték a Japánt sokkoló kannibál gyerekgyilkost

Kivégeztek kedd hajnalban egy többrendbeli emberölés és kannibalizmus vádjával halálra ítélt férfit Japánban: Mijazaki Cutomut azzal vádolták, hogy 1980-as években meggyilkolt négy kislányt, és kettejüknek ivott a véréből - jelentette a Jiji hírügynökség és más japán média.

A 45 éves férfit 1989-ben fogták el, amikor megpróbált lefotózni egy meztelen kislányt. Õrizetbe vétele után vallotta be, hogy meggyilkolt négy, 4 és 7 év közötti leánygyermeket.

A férfi megcsonkította a holttesteket, ivott a vérükből és a tetemekkel együtt aludt. A sajtóhoz eljutatott, női álnéven írott levelekben magára vállalta a gyilkosságokat, és a egyik áldozat maradványait visszaküldte a családjának.

Első- és másodfokon is halálra ítélték, a legfelsőbb bíróság 2006-ban erősítette meg az ítéletet. Bűntettei sokkolták a japán közvéleményt.

Japán az Egyesült Államok mellett a másik iparilag fejlett ország, ahol még alkalmazzák a halálbüntetést.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 17. 21:56
×
×
×
×