Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.14
bux:
130680.77
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Facebook/Magyar Honvédség/HM Zrínyi

Újabb helikoptereket kapott a magyar légierő - képek

Újabb két Airbus H225M közepes többcélú helikopter érkezett Magyarországra.

A Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint a most érkező gépekkel tízre nőtt a Magyar Honvédségben a H225M típusú helikopterek száma. A tárca a haderőfejlesztési program keretében összesen 16 közepes szállító forgószárnyast rendelt az Airbus Helicopterstől.

Az új helikopterek tovább erősítik a magyar légierő, így a Magyar Honvédség légiszállító, légideszant és különleges műveleti képességeit, részt vesznek a területvédelmi tartalékos állomány kiképzésében.

Mint írták, a Sticz László vezérőrnagy parancsnokságával fémjelzett magyar parancsnoki évhez kapcsolódóan a Magyar Honvédség biztosítja a légi kutató-mentő és kiürítési (MEDEVAC) és a szállító helikopteres képességeket az Európai Unió EUFOR ALTHEA missziójában, Bosznia-Hercegovinában.

Címlapról ajánljuk

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×