Infostart.hu
eur:
377.83
usd:
317.19
bux:
0
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Young woman giving blood in a modern hospital (color toned image)
Nyitókép: ViktorCap/Getty Images

A hosszú hétvégén is életet menthet, aki vért ad

A pünkösdi előtti véradásra hívja a véradókat az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ).

A hosszú hétvége sokaknak a szórakozásról és a szabadságról szól, azonban nem szabad megfeledkezni azokról sem, akiknek ilyenkor ellátásra van szüksége. Az OVSZ ezért is buzdít arra, hogy aki egészségesnek érzi magát, és megfelel a véradás követelményeinek, adjon vért, hogy biztonságos szinten lehessen tartani a vérkészletet.

A véradási helyszínek megtalálhatók a vérellátó szolgálat honlapján, a www.ovsz.hu/idopontfoglalas oldalon, ahol lehetőség van időpontfoglalásra is.

Címlapról ajánljuk
A világ háborúi csúcsra járatták az amerikai hadiipart

A világ háborúi csúcsra járatták az amerikai hadiipart

A világ fegyverpiacát továbbra is amerikai cégek uralják, amelyek az elmúlt években kiéleződő nemzetközi konfliktusok hatására tovább növelték értékesítésüket. A globális hadiipari helyzetről az InfoRádió Nagy Dávidot, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte.

Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Az új japán kormány megalakulásával feszültebb lesz a szigetország és Kína viszonya, de a közvetlen katonai konfliktust mindkét fél szeretné elkerülni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×