Infostart.hu
eur:
357.04
usd:
304.32
bux:
135138.83
2026. május 8. péntek Mihály
The doctor prepares a system for transfusion of infusion solutions on a blurred background.
Nyitókép: Natali_Mis/Getty Images

Leállt a klíma a Honvédkórházban, átszervezésről döntöttek

Meghibásodott az Észak-pesti Centrumkórház-Honvédkórház II-es telephelyén a műtőblokk klímarendszere, ezért operációkat kellett áttervezni.

A Magyar Hang Információi szerint a hét elején hibásodott meg a klímaberendezés, amelynek következtében nem biztosítható a megfelelő minőségű levegő, hőmérséklet és páratartalom a műtőben, ezért az intézmény vezetése azonnali bezárás és soron kívüli karbantartás mellett döntött.

A kórház sajtóosztálya megerősítette a lap értesülését. Mint írták, a váratlanul meghibásodott klímaberendezés javítása folyamatban van, hétfőre már üzemképes lehet. „A fellépő hiba következtében az elektív (tervezett) műtéteket kellett áttervezni az I-es, illetve II-es telephelyen megosztva, az akut eseteket más műtőkbe áthelyezve végezték a szakemberek. Emiatt nem kellett bezárni osztályt” – írták.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Több soron is nagyon komoly meglepetést okozott a Mol

Több soron is nagyon komoly meglepetést okozott a Mol

A Mol 2026 első negyedévében jelentősen alulmúlta az elemzői várakozásokat: a csoportszintű tisztított EBITDA 626 millió dollár lett, 10 százalékkal elmaradva a várt 695 milliótól. Az iráni háború miatt megugró olaj- és gázáraknak köszönhetően az Upstream szegmens hatalmasat gurított, ám eközben a Downstream üzletág a százhalombattai balesetből és a Barátság-vezeték leállásából fakadó nehézségek miatt olyan gyenge eredményt produkált, amit legalább 10 éve nem láthattunk. A menedzsment egyelőre tartja az éves pénzügyi célokat, de figyelmeztetett a lefelé mutató kockázatok erősödésére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×