Infostart.hu
eur:
389.37
usd:
335.9
bux:
121639.01
2026. március 3. kedd Kornélia
Nagy Éva gyermekorvos HPV elleni védőoltást adnak be egy lánynak a szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában 2013. február 11-én. A szolnoki önkormányzat 2008-ban indította el komplex méhnyakrák-megelőző programját, amelyet a humán papillomavírus (HPV) elleni védőoltás biztosításáról szóló önkormányzati rendeletében rögzített. A tárgyévben 13. életévüket betöltött, vagy betöltő leánygyermekek alanyi jogon, szülői hozzájárulás alapján részesülhetnek térítésmentesen a védőoltásban.
Nyitókép: MTI/Mészáros János

Már hat és félmillióan kaptak védőoltást a Covid-19 ellen Magyarországon

A Koronavírus Sajtóközpont az összesített adatai szerint közülük 6 211 109-en a második, 3 905 420-an a harmadik, 425 937-en pedig már a negyedik oltásukat is megkapták

A múlt héten 92 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 2 203 082-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az előző héten elhunyt öt beteg, így az elhunytak száma 48 879-re emelkedett.

Jelenleg 38 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük ketten vannak lélegeztetőgépen.

Magyarországon már csak szórványos megbetegedéseket diagnosztizálnak, ami köszönhető a magas átoltottságnak is.

A vírus továbbra is a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban,

ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik.

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér az Arénában: az iráni háború erősen megnehezítheti az EU leválását az orosz olajról

Hortay Olivér az Arénában: az iráni háború erősen megnehezítheti az EU leválását az orosz olajról

Az Európai Unió az orosz gázról leválva és az Egyesült Államoktól függetlenedve Katarból akart földgázt vásárolni, ám ezt az iráni háború erősen megnehezíti – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. Arra is figyelmeztetett: Iránból lőtávolon belül vannak a legnagyobb olajkitermelő kapacitások.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Egyre csúnyább, ami a tőzsdéken történik, masszív esés a piacon

Egyre csúnyább, ami a tőzsdéken történik, masszív esés a piacon

A tegnapi csúnya mínuszok után ma begyorsult az esés a tőzsdéken, miközben a befektetők továbbra is az iráni háború fejleményeit figyelik. Az ázsiai tőzsdék tovább estek miután Irán közölte, hogy lezárta a Hormuzi-szorost, a világ egy legforgalmasabb tengeri olajszállítási útvonalát, amelyen normális esetben napi 14 millió hordó kel át. Az események hatására az olajárak tovább emelkedtek, a gázár elszállt, a tőzsdék pedig jelentősen esnek, Európában 2-3 százalékos mínuszokat lehet látni az indexek szintjén. A magyar piac is nagyot esett, itthon az OTP vezeti a lejtmenetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×