Infostart.hu
eur:
390.43
usd:
331.4
bux:
110622.25
2025. december 23. kedd Viktória
Egy nő padon ül a balatonfüredi Tagore sétányon az őszi napsütésben 2020. október 20-án.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Élvezze a jó időt, mert jön a hó és a havas eső! - előrejelzés

A jövő héten pedig egyre mozgalmasabb lesz az időjárásunk.

A mediterrán ciklon alakítja a Kárpát-medence időjárását. Ennek hidegfrontja a Finn-öböltől délre húzódik, szombat este viszont már a Kárpát-medencét is eléri.

Az éjszaka képződött köd és alacsonyszintű rétegfelhőzet szombaton gyorsan megszűnik, és estig túlnyomóan derült, napos, száraz időben lesz részünk. Akkor észak felől felhősödés kezdődik, de számottevő csapadék nem valószínű. Az északnyugati, nyugati szél megélénkül, helyenként megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Vasárnap általában közepesen vagy erősen felhős lesz az ég. Helyenként zápor, havas eső zápor, főleg északon, északkeleten, illetve a hegyekben néhol hózápor is várható. Az északnyugati, nyugati szél többfelé megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet döntően -3 és +2 fok között várható, de az északi völgyekben hidegebb is lehet. Délutánra 3 és 11 fok közé emelkedik a hőmérséklet, délnyugaton mérhetik a magasabb értékeket.

A jövő héten mozgalmas időjárásunk lesz, eső, hó, havas eső is várható különböző hullámokban.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a japán atomenergia újjászületésével derülhet ki, hogy Németország tévúton jár

Szakértő: a japán atomenergia újjászületésével derülhet ki, hogy Németország tévúton jár

Másfél évtizeddel a fukusimai katasztrófa után Japán újraindítja a a világ legnagyobb atomerőművét. A Kasivazaki–Kariva lesz az első olyan nukleáris létesítmény, amit a fukusimai erőművet is üzemeltető Tokyo Electric Power Company működtethet. Aszódi Attila atomenergia-ügyi szakértő, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja beszélt a részletekről az InfoRádióban.
VIDEÓ
Év végi rángatás a forintban – kéthónapos mélypont az euróval szemben

Év végi rángatás a forintban – kéthónapos mélypont az euróval szemben

A forint az év vége felé közeledve jobban kitett a nemzetközi devizapiaci mozgásoknak, az elmúlt napokban a dollár globális gyengülése és az euró fokozatos erősödése határozta meg a keresztárfolyamokat. A hazai deviza ezekhez igazodva inkább követő szerepben maradt, de érezhető a jegybank lazább monetáris politikára tett utalásainak is a hatása. A keddi kereskedésben a befektetők figyelme elsősorban a makroadatokra és az ünnepek előtti, alacsonyabb likviditásból fakadó rövid távú kilengésekre irányul.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×