Infostart.hu
eur:
384.45
usd:
328.48
bux:
121425.42
2026. január 21. szerda Ágnes
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere éves meghallgatásán az Országgyűlés kulturális bizottságának ülésén az Országházban 2020. november 24-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Szigorú utazási korlátozás jöhet

Kásler Miklós szerint egyéni és közösségi helytállásunkra lesz szükség a következő hetekben.

Emelt szintű készültség lép életbe a kórházakban és szigorú utazási korlátozások kerülnek kidolgozásra – írta közösségi oldalán az emberi erőforrások minisztere. Ezekről Orbán Viktor kormányfő is beszélt reggeli rádióinterjújában. A miniszterelnök azt mondta: a határokon mindenképpen lesz szigorítás, mert „ha most kiengedjük az embereket Afrikába, és hazahozzák a vírusmutánsfajtákat, akkor kész vagyunk.”

Kásler Miklós azt is közölte, hogy az előttünk álló hetekben egyéni és közösségi helytállásunkra lesz szükség úgy a járványügyi szabályok szigorú betartása, mint az oltások beadása tekintetében.

„A kedvezőtlen járványügyi adatokat okozó vírusmutációknak ugyanis erőteljesebb a fertőzőképessége, jelentősen nagyobb a reprodukciós rátájuk a korábban ismerteknél, illetve súlyosabb megbetegedést is eredményezhetnek. A járvány harmadik hullámának kezdetén azonban stratégiai előnyt jelent számunkra, hogy az emberi élet és egészség védelmének kulcsát jelentő vakcinák közül hazánkban immár öt gyártó termékével zajlik a tömeges oltás” – fejtette ki az emberi erőforrások minisztere.

Kiemelte: a cél továbbra is az, hogy minél előbb, minél több ember megkaphassa az életet és védettséget jelentő vakcinát, ezért azt kéri, hogy mindenki jelentkezzen az oltóanyagért, bízzon valamennyi elérhető vakcinában és éljen a felkínált oltás lehetőségével.

Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.

Januári rezsistopot jelentett be Orbán Viktor

A kormány átvállalja a családoktól a januári fűtésszámlákban jelentkező többletet a nagy hidegre való tekintettel – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök.
Trump vs. Grönland: így látja a konfliktust a szigeten élt elemző

Trump vs. Grönland: így látja a konfliktust a szigeten élt elemző

Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsorban egy rövid tőkepiaci helyzetjelentést követően Grönlanddal foglalkozunk, egy olyan geopolitikai elemző segítségével, aki maga is fél évet töltött kint a szigeten. Papp Zsanett Gréta klímaszakértő segítségével többek között megvizsgáltuk az USA-Dánia-Grönland között fennálló viszonyokat és érdekellentéteket, a ritkaföldfém-kitermelés realitását, a Grönlandon épülő orosz- és kínai befolyás valóságtartalmát, és azt, hogy mennyire nehezíti meg a sarkköri időjárás a beruházásokat, és az egész életet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×