eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
A vájárképzésben résztvevő egyik tanuló munkadarabot jelöl a Kökönyösi Szakközépiskola faipari műhelyében Komlón 2014. szeptember 16-án. Két évtized után Baranyában, Nógrádban és Borsodban indult be újra a hároméves vájárképzés, Komlón tizennégy fiatal tanulja ezt a szakmát. A diákok egyéves gépészeti, ács és kőműves alapképzés után sajátíthatják el a bányaismereteket, majd képessé válnak bányagépek kezelésére, szerelésére, geológiai, geodéziai, hírközlési berendezések használatára is.
Nyitókép: Sóki Tamás

A jövő gimnazistái már nem igazán szeretnének diplomát

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara majdnem 10 ezer hetedikest meg tudott kérdezni a terveiről, íme az eredmény.

A pályaválasztás előtt álló hetedik osztályos általános iskolások több mint harmada szeretne diplomát, és tízből hét diák számára az egyik legfontosabb szempont jövőbeli munkájával kapcsolatban, hogy sok pénzt keressen - derül ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (GVI) legfrissebb kutatásából.

A GVI 9239 nappalis, hetedikes továbbtanulással és szakmaválasztással összefüggő terveit, céljait mérte fel a 2018-2019-es tanév második félévében végzett kutatásában.

A megkérdezett tanulók 35 százaléka állította azt, hogy felsőfokú végzettséget, diplomát szeretne, 32 százalékuk szakmát és érettségit,

11 százalékuk pedig még nem tudja, hogy mi a legmagasabb iskolai végzettség, amit el akar érni. 2014 óta még mindig nő a diploma elérését megcélzó tanulók aránya, és csökken azoké, akik érettségi, illetve szakképzettség és érettségi megszerzésére törekednek - jegyezték meg a közleményben.

A felmérésből kiderült, hogy a diákok számára jövőbeni munkájuk kiválasztásánál fontos ugyan a szabadidő mennyisége és a jó munkahelyi légkör, azonban 71 százalékuk a pénzt nevezte elsődleges szempontnak: olyan munkát akarnak választani, amellyel sok pénzt lehet keresni.

A megkérdezettek 88 százaléka foglalkozott már a továbbtanulás kérdésével.

Közülük tízből nyolcan a szülőkkel való beszélgetést nevezték elsődleges tájékozódási forrásnak, míg 66 százalékuk osztályfőnöki órán, 38 százalékuk az iskolai pályaválasztási rendezvényen, 14 százalékuk pedig kamarai pályaválasztási rendezvényeken szerezte a legfontosabb információkat.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×