eur:
393.52
usd:
368.06
bux:
65887.63
2024. április 23. kedd Béla

"Egyhamar nem nő ki Portik Tamás, vagy Vizoviczki László utódja" - hetilapszemle

A Heti Válasznak adott interjújában Pintér Sándor belügyminiszter beszél az alvilág felszámolásáról és a gárdaügyről is, a Figyeli pedig azt járja körbe, hogy az egészségügyben történt béremelés mire lesz elég a dolgozók számára.

Pintér Sándor belügyminiszterrel készített interjút a Heti Válasz. A tárcavezető Portik Tamás és Vizoviczki László elfogásáról azt mondta: azokat juttatták rács mögé, akik az elmúlt húsz évben a legtöbb erkölcsi és anyagi kárt okozták Magyarországnak.

A tárcavezető meggyőződése, hogy az alvilági kulcsfigurák helyére egyhamar nem jönnek mások. A politikus beszélt még arról, hogy a Jobbik körül mozgolódó gárdák ügyét rendőszakmailag és jogilag is kezelik.

A BRFK szervezett bűnözés elleni osztályát és a Nemzeti Nyomozó Irodát is érintő átszervezésekről szólva Pintér Sándor hangsúlyozta, a rendőrség ütemezett átalakítása zajlik. "Nem állítom, hogy mindenki bűnös. De vajon milyen szakmai teljesítménye van annak a csoportnak, amely mellett egy Vizoviczki ki tudott nőni? Mindez nem három-négy vezető felelőssége" - fogalmazott a tárcavezető.

A Figyelő szerint az egészségügyben történt, orvosi, szakdolgozói béremelés nem oldja meg az orvoshiányt, különösen akkor nem, ha kezdetét veszik a kényszernyugdíjazások. A cikk egyébként emlékeztet arra, hogy a juttatásból többen kimaradtak az ágazatban, ők az ígéretek szerint jövőre számíthatnak nagyobb fizetésre.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Atomjaira szedte az Európai Bizottság a kormány gazdaságpolitikáját, borulási kockázatokra figyelmeztetnek

Atomjaira szedte az Európai Bizottság a kormány gazdaságpolitikáját, borulási kockázatokra figyelmeztetnek

Számos sebezhetőséget azonosított az Európai Bizottság a magyar makrogazdasági kilátásairól szóló részletes elemzésében. Kockázatosnak látják a még mindig erősödő árnyomást, a jelentős külső és kormányzati finanszírozási igényeket, valamint a kínai beszállítói láncok miatti geopolitikai helyzet esetleges változását. Az új egyensúlytalansági jelentésében az uniós végrehajtó testület óva inti a kormányt attól, hogy visszatérjen a magasnyomású gazdaságpolitikához, valamint felróják, hogy a monetáris transzmissziót is akadályozták a kabinet korábbi döntései.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×