eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

A kormányfő kommunikációja is téma a parlamentben

Az önkormányzatok eladósodása, a kormányfő kommunikációja, valamint a magyar föld védelme került a többi között szóba az országgyűlés napirend előtti felszólalásaiban.

Botka László, az MSZP képviselője az önkormányzatok forrásai miatt emelt szót. A képviselő szerint ugyanis az idei költségvetéssel pontosan az ellentéte történik annak, mint amit a Fidesz korábban megígért. Az állami támogatások ugyanis idén is csökkennek, és az igazságtalan kormánypolitika jelenik meg abban is, hogy 30 százalékkal csökken a segélyezésre fordítható keret.

Tállai András államtitkár a kormány nevében úgy ítélte meg, hogy Botka Lászlónak először az általa vezetett település, Szeged helyzetét kellene górcső alá vennie. A szocialisták pedig 8 éves kormányzásuk alatt sem tudtak semmit tenni annak érdekében, hogy az önkormányzati rendszer stabilizálódjon.

Kocsis Máté, a Fidesz országgyűlési képviselője az emberi jogok eltiprása és a kommunista önkény ellen tiltakozva a Nemzeti Múzeum lépcsőjén önmagát felgyújtó Bauer Sándorról emlékezett meg.

Az LMP frakcióvezetője, Jávor Benedek úgy vélte, hogy Magyarországnak Janus-arcú miniszterelnöke és kettős beszédű kormánya van, Orbán Viktor miniszterelnök ugyanis az unióval békülékeny, Magyarországon viszont az európai közösséggel szemben kritikus hangnemben beszél. Egy fenékkel azonban a képviselő szerint két lovat nem lehet megülni, tárgyalópartnerei ugyanis már egy szavát sem hiszik a kormánynak.

Répássy Róbert államtitkár szerint viszont a kabinet politikájával a nemzet érdekeit képviseli.

A KDNP-s Tarnai Richárd saját értelmezésében mutatta be, hogy milyen demonstrációk történtek a március 15-én.

A jobbikos Magyar Zoltán ismét a magyar föld külföldi felvásárlásáról kérdezte Budai Gyula államtitkárt. Az ellenzéki képviselő felszólította a kormányt, hogy védje meg a magyar termőföldet, mert ha nem teszi, a Jobbik fogja, ám az - mint mondta - fájni fog.

Budai Gyula, a Földművelésügyi Minisztérium államtitkára válaszában úgy fogalmazott, hogy kormány nemcsak mondja, hanem meg is védi a magyar földet és megindította a harcot a zsebszerződések felszámolásának érdekében.

Szerző: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×