Infostart.hu
eur:
386.17
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Hatmilliárdos átcsoportosítás a Honvédkórház konszolidációjára

Mintegy 6 milliárd forintot csoportosítanak át a budapesti honvédkórház finanszírozási helyzetének rendezésére, konszolidációjára a központi költségvetési szervek előirányzatának a maradványából - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb számában.

A közzétett határozat szerint az átcsoportosítás felelőse, a nemzetgazdasági miniszter azonnal 2 milliárd forintot juttat a kórháznak, míg a fennmaradó 4 milliárdot december 15-ig kell átcsoportosítani.

A pénz a központi költségvetési szervek kötelezettségvállalással nem terhelt, valamint az azzal terhelt, de ez év június 30-áig pénzügyileg nem teljesült maradványából, továbbá a meghiúsulás miatt kötelezettségvállalással nem terhelt előirányzat-maradványból származik.

A kormány - a közlönyben megjelentek szerint - felhívja a honvédelmi minisztert, hogy a honvédkórház tartósan kiegyensúlyozott gazdálkodásának megteremtése és fenntartása érdekében a Honvédelmi Minisztériumon belül végrehajtandó feladatokra dolgozzon ki intézkedési tervet, és a nemzeti erőforrás miniszterrel, továbbá a nemzetgazdasági miniszterrel egyeztetett tervben foglaltak végrehajtásáról intézkedjen.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Egyetlen csatahajó megépítése is rendkívül drága, mintegy 10 milliárd dollárba kerül, így a szakértő szerint az amerikaiak tervezett Aranyflottája leghamarabb a 2030-as években szállhatna vízre. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az InfoRádióban elmondta: „a hajóépítésben világbajnok” Kínának nagyobb gyártókapacitásai vannak, mint az USA-nak, de az ázsiai nagyhatalomnak még nincs sok tapasztalata grandiózus haditengerészeti rendszer üzemeltetésével.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Itt az új történelmi csúcs az OTP-nél!

Itt az új történelmi csúcs az OTP-nél!

Ázsiában remek volt a hangulat a tőzsdéken, Európában iránykeresés zajlik, a magyar tőzsde viszont felülteljesít; az OTP és a Mol is nagyot emelkedik, előbbi új történelmi csúcsra került, utóbbi pedig fontos ellenállást tört át. Eközben egyre feljebb kerülnek ma az olajárak, mivel a befektetők az iráni válság és a lehetséges kínálati zavarok kockázatát árazzák. A tengerentúlon egyelőre esés látszik; elindult ma a gyorsjelentési szezon, a JP Morgan egyre nagyobb mínuszban van annak ellenére, hogy a vállalat a vártnál kedvezőbb eredményekről számolt be. A héten jelent még a Bank of America, a Citigroup, és a Morgan Stanley is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×