eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Mi lesz veled, Hullámvasút?

A Vidámpark új igazgatójának március végére kell kidolgoznia a park elköltöztetésének terveit. Még nem tudni, hogy hol lesz az új központ, annyi azonban biztos, hogy nagyobb és jó közlekedésű helyre van szükség - mondta el az InfoRádiónak Kőfalvi Tamás.

A Vidámpark vezetésének március végéig kell benyújtania a park elköltöztetésének tervét, amelyben lehetséges helyszíneket kell megjelölni, leírni a vásárlói szokások vizsgálatának eredményeit és költségbecslést végezni - mondta az InfoRádiónak az intézmény vezérigazgatója.

Kőfalvi Tamás közölte: a műemléki védettségű épületeknek - az Óriáskeréknek, a Hullámvasútnak - az eredeti helyszínen kell maradnia, így a koncepciónak azzal is foglalkoznia kell, hogy a megmaradt területet hogyan hasznosítsák.

Hozzátette: két vidámparkot a főváros nem bír el, így abban az esetben, ha néhány éven belül új park nyílik, a régi terület jelenlegi funkciójában nem tartható meg.

Az új helyszínen mindenképpen hozzáadott értéket kell majd szolgáltatnia, hiszen Budapest új attrakciója lehet, a játékpark megújításának tervei is helyet kaphatnak a költözés koncepciójában - mondta a Budapesti Vidámpark Zrt. vezérigazgatója.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×