eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Kormányzati negyed: még kivárnak az ingatlanbefektetők

Bár szűk két év múlva elvileg átadják az új kormányzati negyedet a Nyugati pályaudvar mögött, a környék ingatlanárain ez még nem érződik - mondta az InfoRádió kérdésére a Beák és Társa Ingatlaniroda vezetője. Beák Attila azt mondta: a befektetői óvatosság miatt az épületegyüttes közelében csak akkor emelkedhetnek az árak, ha az első kapavágás megtörtént.

A környék általában akkor kezd fejlődni, ha már elkészült az oda tervezett beruházás, ez a kormányzati negyed esetében is így van - mondta az InfoRádiónak Beák Attila ingatlanszakértő.

A Beák és Társa Ingatlaniroda vezetője hozzátette: az építkezés környéki utcákban álló épületek a VI. kerület legolcsóbbjai közé tartoznak, a beruházás hatására azonban az infrastruktúra is fejlődni fog, ezért a szakember áremelkedést vár.

A környéken azért nem indult még meg a felvásárlás - hogy aztán a most olcsón megvásárolt ingatlanokat később drágábban adhassák tovább -, mert a befektetők kivárnak, óvatosak, és nem gondolkodnak két évre előre - vélekedett Beák Attila.

Hanganyag: Nagy Tamás

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×