Infostart.hu
eur:
352.15
usd:
308.24
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Hírek - 24 óra - Legfrissebb cikkeink

Nyugati fegyvereket őrző raktár megsemmisítéséről számolt be az orosz katonai szóvivő
2022. június 12. 19:08
Nyugati fegyvereket őrző raktár megsemmisítéséről számolt be az orosz katonai szóvivő
Megsemmisítettek orosz robotrepülőgépek egy nagy raktárt a Ternopili területen lévő Csortkiv településnél, amelyben az Egyesült Államokból és európai országokból érkezett páncéltörő rakétarendszereket, hordozható légvédelmi rakétarendszereket és tüzérségi lövedékeket tároltak - mondta Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője a vasárnapi hadijelentést ismertetve.
Belefáradtunk a háborúba, a drámai és követelődző felvételek pedig kevesek
2022. június 12. 12:55
Belefáradtunk a háborúba, a drámai és követelődző felvételek pedig kevesek
Felmérések igazolják, hogy az embereket világszerte egyre kevésbé érdekli az orosz–ukrán háború, miközben tisztában vannak annak szörnyűségeivel és globális kockázataival. Az elmúlt két hónapban például Johnny Depp és Amber Heard bírósági tárgyalását hatszor annyian követték figyelemmel az interneten, mint a harmadik világháborúval fenyegető európai konfliktust. Ennek megvan a tudományos magyarázata; az egyik az a jelenség, amit a szakirodalom tanult tehetetlenségnek nevez – mondta az InfoRádiónak nyilatkozó szociálpszichológus.
A német kormány is lefölözné az extraprofitot
2022. június 12. 10:07
A német kormány is lefölözné az extraprofitot
Robert Habeck német gazdasági miniszter az üzemanyag-kedvezmények körüli anomáliákra reagálva megszigorítaná a trösztellenes törvényeket annak érdekében, hogy az állam piaci visszaélés bizonyítása nélkül is lefölözhesse az olajtársaságok extraprofitját, és szükség esetén akár fel is oszlassa a vállalatokat - jelentette a Spiegel vasárnap a gazdasági minisztériumtól kapott munkaanyagra hivatkozva.
Hazai streaming-körkép: a trónfosztás még nincs láthatáron
2022. június 12. 08:23
Hazai streaming-körkép: a trónfosztás még nincs láthatáron
A Disney+ hazai indulásának apropóján ismét felmérést készített a nemzetközi videós streaming platformok használatáról a GKID. Ennek eredményei szerint 2022-ben már a felnőtt magyar internetezők 39 százaléka rendelkezik előfizetéssel – illetve hozzáféréssel – legalább egy streaming szolgáltató kínálatához. Ez több mint 2 millió fős aktív felhasználói bázist jelent, ami a GKID egy évvel ezelőtti méréséhez képest jelentős, 56 százalékos bővülés. Az ország piacvezető szolgáltatója továbbra is a Netflix, a magyar felhasználók havi streaming-rezsije átlagosan 4500 forint. A Disney+ akár 180 ezer felhasználóval is számolhat az indulását követően – derül ki a friss kutatásából.
×