"Hölgyeim és uraim, nemsokára képtelenek leszünk megvédeni Önöket" - ezekkel a szavakkal osztogatták a helyszíni bírság kiszabásáról szóló nyomtatványokat idéző szórólapjaikat a tiltakozó rendőrök az ország legforgalmasabb közlekedési csomópontjainál, az autópályák fizetőkapuinál, valamint a legnagyobb vasútállomásokon. "Ezúttal nem bírságolunk, hanem a segítségüket kérjük" - mondták a meglepett, de általában megértést tanúsító embereknek a közegek, akik akciójukat az ebédszünetre időzítették, mivel a törvény szerint szolgálatban lévő rendőrnek tilos sztrájkolnia vagy tüntetnie.
Párizsban egyébként a röpke két óra alatt az utcára is kivonultak, és civil ruhában a belügyminisztérium épülete előtt azt skandálták, hogy "Nem bírjuk tovább". Az elromló járőrautókat nem cserélik le, adó-vevő készülékek állandóan meghibásodnak, miközben egyre nagyobb elvárásokat támasztanak velük szemben, melyeket természetesen nem fizetnek meg - sorolták sérelmeiket az egyik legnagyobb rendőrszakszervezet által kezdeményezett megmozdulás résztvevői, akiknek számát egyébként a szervezők kétezerre, a rendőröket felügyelő rendőrök viszont alig nyolcszázra becsülték.
"A rendőrség létszáma jövőre kétezerrel csökken, márpedig az emberhiány miatt a polgároknak már most is órákat kell várakozniuk a rendőrőrsökön, amíg panaszt tehetnek, a kollégáink által teljesített, de a mai napig kifizetetlen túlórák száma pedig meghaladja a 18 milliót" - ecsetelte az állapotokat újságíróknak a szakszervezet egyik képviselője. Alphonse Giovannini úgy vélte, tarthatatlan, hogy az általuk gyakorolt hivatás a mai napig nem számít veszélyes szakmának, holott a rendőrökre nehezedő nyomás következtében évente mintegy ötven kollégájuk követ el öngyilkosságot.
"Nem vagyunk gazdasági vállalkozás" - mondta egy másik szakszervezeti vezető, aki lehetetlen, a rendőrség munkáját akadályozó politikának nevezte azt, hogy feletteseik előre meghatározott számú bírságolást vagy letartóztatást követelnek tőlük. Sérelmeiket egy petíció formájában a belügyminiszterhez is eljuttatták, és abban arra figyelmeztették Brice Hortefeux-t, hogy ha nem keres sürgősen megoldást a problémákra, úgy a jövőben drasztikusabb megmozdulásokra is számíthat.
Rémisztő megállapítást tett az észak-koreai diktátor