eur:
407.45
usd:
386.78
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő

Földi paradicsomban a szörfösök az olimpián, pedig egy hajón laknak – nézze meg!

Az 1956-os „külön lovasolimpia” óta – Melbourne helyett Stockholmban rendezték meg a lovasversenyeket, ráadásul hónapokkal a novemberben kezdődő „nyári” játékok előtt – nem volt ilyen nagy távolság egyes versenyszínhelyek között, mint 2024-ben. De a szörfösök aligha bánják, hogy Tahitin kell versenyezniük, s egy hajón laknak…

Az anyaországon belül is vannak más helyszínek, Párizstól a legtávolabbi Marseille, ami a vitorlásversenyeknek ad otthont. Ilyen, persze korábbiak is volt már, 1972-ben München „helyett” Kielben, 1980-ban Moszkva „helyett” Tallinnban rendezték e sportág versenyeit.

Most azonban a szervezők Tahitire, Teahupoʻóba vitték a szörfversenyeket, annak távolsága a francia fővárostól 15 831 kilométer. A legutóbbi európai olimpián, 2012-ben, Londonban indult Detre Diána és Gádorfalvi Áron is, most, sajnos, nincsen magyar a mezőnyben.

Ami a helyszínt illeti, valóban a részvétel is élmény. A német Tim Elter a közösségi médiában megosztott egy kis videót a „szobájáról”, vagy inkább a kabinjáról, hiszen a versenyzők egy nagy hajón laknak. Az Aranui 5 egy luxushajó, amelyet „főszabályként” körutazásokra használnak, A sportolók luxuskörülmények között laknak, különösen a párizsi olimpiai falu szobáival összevetve. Az argentin La Nacion képeket is mutatott a hajó belsejéről.

Tim Elter egyébként vloggal, videós bloggal is jelentkezett már a helyszínről. Lenyűgöző.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 18. 04:00
×
×
×
×