Infostart.hu
eur:
384.93
usd:
328.34
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter
Cristiano Ronaldo, a portugál válogatott csapatkapitánya ünnepel gólja után a Portugália - Írország barátságos labdarúgó-mérkőzésen Aveiróban 2024. június 11-én. A portugál válogatott 3-0-ra győzött. Ronaldo két góllal járult hozzá a győzelemhez.
Nyitókép: MTI/AP/Luis Vieira

Cristiano Ronaldo a 220. válogatott mérkőzését játssza este

Szerda este 9 órakor a portugál és a házigazda német válogatott játssza a Nemzetek Ligája 2024–2025-ös kiírásának első elődöntőjét. A magyar csapat három hónap múlva éppen a portugálokkal játssza az első hazai vb-selejtezőjét a jövő évi torna kvalifikációs sorozatában.

Az új lebonyolítási rendszerű Nemzetek Ligájában (tavasszal negyeddöntőt is rendeztek az A-divízió csoportelsői és csoportmásodikjai között, a csoportharmadikok, köztük a magyar válogatott osztályozót játszott a B-divízió csoportmásodikjaival, hogy csak a legerősebb 16 válogatottal kapcsolatosakat érintsük) a négyes döntő szisztémája változatlan maradt.

Az olaszok és a németek negyeddöntője előtt eldőlt már, hogy a továbbjutó rendezi a mini tornát: a Nationalelf nyert és rendezhet.

A mai elődöntőre Münchenben kerül sor, ez lesz a két csapat első egymás elleni tétmérkőzése a 2020-ról 2021-re halasztott Eb csoportmeccse óta.

A másik párban a spanyolok és a franciák játszanak majd csütörtök este, Stuttgartban. A két vesztes ugyancsak Stuttgartban játszik vasárnap a harmadik helyért, a döntőt pedig vasárnap este kilenc órától Münchenben rendezik.

A német gárdában Joshua Kimmich a 100., Serge Gnabry az 50. válogatottsága előtt áll. Visszatérhet Marc-André ter-Stegen a kapuba, ellenben hiányzik majd a tornáról Jamal Musiala, Kai Havertz és Antonio Rüdiger is, csak három alapembert említve.

A portugáloknál a legtöbb válogatottsággal Cristiano Ronaldo rendelkezik, a 220. (!) mérkőzése lehet ez a nemzeti tizenegyben. Kerettag négy Paris Saint-Germain-játékos is, akiknek így nem jutott hosszú pihenésre (vagy ünneplése) idő a szombati, ugyancsak müncheni BL-győzelem óta. Vitinha, Goncalo Ramos, Joao Neves és Nuno Mendes is bevetésre kész.

A várható kezdő tizenegyek

Németország: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Koch, Gosens – Goretzka, Gross – Gnabry, Wirtz, Sané – Füllkrug.

Portugália: Diogo Costa – Dalot, Rúben Dias, Gonçalo Inácio, Nuno Mendes – Vitinha, Bruno Fernandes, João Neves – Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo, Rafael Leão.

A mérkőzést az Aréna 4 közvetíti.

Címlapról ajánljuk
Mi lesz a magyar privátbankokkal 2026-ban? – Megkérdeztük a vezéreket

Mi lesz a magyar privátbankokkal 2026-ban? – Megkérdeztük a vezéreket

A vámháborús tőzsdei turbulencia ellenére csinos hozamok, az erősödő forint ellenére magabiztos, kétszámjegyű vagyonnövekedés – többek között ezek a tényezők jellemezték a hazai privátbanki szektor 2025-ös évét, miközben az ügyfelek bizalmáért folytatott verseny közepette jövőre sem dőlhetnek hátra a szereplők. A Portfolio most megkérte a legnagyobb magyar privátbanki szolgáltatók vezetőit, hogy értékeljék a mögöttünk hagyott évet, és adjanak előrejelzést 2026-ra. A válaszadók az alábbi kérdésekben osztották meg véleményüket: 1. Hogyan értékeli 2025-öt saját privátbanki szolgáltatója és a privátbanki szektor szempontjából?  2. Mit tekint saját privátbankja és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2026-ra?  3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2026 saját privátbankjánál, illetve a privátbanki szektorban?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×