389.65
363.34
0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond
Keszthelyi Rita, a magyar és Valeria Mariagrazia Palmieri (j), az olasz válogatott játékosa a női vízilabda világliga selejtezőjének 6. fordulójában játszott mérkőzésen, Szentesen 2019. március 5-én. Magyarország - Olaszország 12-8.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Lemaradtak a bronzéremről a magyar pólóslányok

Kiélezett mérkőzésen 10-9-re kikapott a magyar női vízilabda-válogatott Ausztráliától a kvangdzsui világbajnokság bronzmérkőzésén, így a negyedik helyen zárja a tornát.

2019.07.26. 09:57

A múlt

Ausztráliával a világbajnokságokon mérkőzést játszottak a nagyarok, háromszor nyertek, háromszor kikaptak, a gólkülönbség 38-45 - írja a waterpolo.hu

2019.07.26. 10:03

I. negyed

1. perc: elhozza a magyar csapat a labdát, de az első támadás nem hoz gólt. Az ellentámadás végén Buckling szép lövéssel au ausztrálokat juttatta előnyhöz.

2019.07.26. 10:05

I. negyed

2. perc: a harmadik magyar támadást sem sikerül lövéssel befejezni, a másik Oldalon viszont Webster ötméterest harcolt ki. Arancini kíméletlenül bevágta a büntetőt, Magyari nem háríthatott (0-2).

2019.07.26. 10:07

I. negyed

3. perc: előnybe került a magyar válogatott, de Szilágyi lövése elakadt az ausztrál kapusban. Ráadásul Szilágyit kiállították visszaúszás közben, Knox pedig gyorsak ki is használta az esélyt (0-3).

2019.07.26. 10:08

I. negyed

4. perc: megvan az első magyar gól, Keszthelyi lőtt távolról a kapuba (1-3).

2019.07.26. 10:09

I. negyed

5. perc: sikerült kivédekezni egy ausztrál emberfórt, a másik oldalon kettős előnyben Leimeter faragott tovább a hátrányból (2-3).

2019.07.26. 10:12

I. negyed

6. perc: egy ausztrál kontrafault után az egyenlítésért támadhatott a válogatott, de Horváthot szerelni tudta védője, majd a következő lehetőség is kimaradt: Csabai kezéről lopták el a labdát.

I. negyed

7. perc: sikerült az egyenlítés, Gurisatti megúszott a bal szélen, és szépen a kapuba pattintotta a labdát (3-3).

2019.07.26. 10:14

I. negyed

8. perc: lövés nélkül lejárt az ausztrál támadóidő, a magyarok a vezetést is átvehették. Keszthelyi a kapufát találta el, maradt a 3-3!

2019.07.26. 10:16

II. negyed

1. perc: ismét sikerült elhozni a labdát a ráúszásnál, és Buckling kiállítása után Csabai lőtt szép gólt a balszélről (4-3).

2019.07.26. 10:19

II. negyed

2. perc: Magyari először védett a mérkőzésen, de Keszthelyi elvesztette a labdát.

2019.07.26. 10:21

II. negyed

3. perc: kétszer a kapufa segített a magyar kapuson, mégsem sikerült növelni az előnyt. Keszthelyi ejtése a jobb kapufán csattant.

2019.07.26. 10:22

II. negyed

5. perc: hosszú szünet után ismét ausztrál gól: Arancini távolról lőtt a felső sarokba (4-4).

2019.07.26. 10:23

II. negyed

5. perc: emberelőnyben Keszthelyi passzát Csabai még a kapusba lőtte, de Parkes közelről a kapuba sodorta a labdát (5-4.)

2019.07.26. 10:25

II. negyed

6. perc: egy gyors ausztrál támadás végén tétováztak a magyar védők, és Arancini közelről már a harmadik gólját szerezte (5-5).

2019.07.26. 10:26

II. negyed

7. perc: megint magyar vezetés: Gurisatti óriási bombagólt lőtt a jobb felső sarokba (6-5).

II. negyed

7. perc: Knox is duplázott, egy szép emberelőnyös akció végén volt eredményes (6-6).

2019.07.26. 10:28

II. negyed

8. perc: nyolc másodperccel a negyed vége előtt egy gyors támadás végén Buckling lőtt Magyari kapujába (6-7).

2019.07.26. 10:33

III. negyed

1. perc: megvan a labda, mégis az ausztráloké volt az elő lövés, de a frissen beszálló Gangl hárította.

2019.07.26. 10:34

III. negyed

2. perc: újabb emberelőnyt kapott Ausztrália, de Webster lövését Keszthelyi blokkolta.

2019.07.26. 10:35

III. negyed

3. perc: Knox kiállítását nem sikerült kihasználni, Leimeter célzott rosszul, nincs meg az egyenlítés.

2019.07.26. 10:36

III. negyed

4. perc: Keszthelyi egyenlített, szabaddobásból ívelt az ausztrál kapuba (7-7).

2019.07.26. 10:37

III. negyed

5. perc: már a vezetésért támadhatott a válogatott, de előnyben Gurisatti lövése a kapus karján landolt.

2019.07.26. 10:38

III. negyed

5. perc: mégis Ausztrália jutott megint előnyhöz: középről Ridge avatta fel Ganglt (7-8).

2019.07.26. 10:40

III. negyed

6. perc: Gangl két védése kellett a kétgólos hátrány elkerüléséhez, majd Bíró Attila kért időt emberelőnyben.

2019.07.26. 10:42

III. negyed

7. perc: hiába az időkérés, nagy ziccerben Leimeter kezéről lecsúszott a labda.

2019.07.26. 10:43

III. negyed

8. perc: Parkes eladta a labdát, majd Gofers ziccerénél megint Gangl mentett nagyot, maradt a 7-8.

2019.07.26. 10:47

IV. negyed

1. perc: Vályi negyedszer is elhozta a labdát a ráúszásnál, és negyedszerre sem sikerült gólt szerezni belőle. Gurisatti hiába lőtt a kapuba, a játékvezető szerint szabálytalanul.

2019.07.26. 10:48

IV. negyed

2. perc: Gangl sorozatban szállította a bravúrokat, de Halligan ejtésével szemben már tehetetlen volt (7-9).

2019.07.26. 10:50

IV. negyed

3. perc: továbbra sincs magyar gól, Keszthelyi lövését a kapufa hárította. A másik oldalon viszont Webster a magyar kapuba pattintott (7-10).

2019.07.26. 10:51

IV. negyed

4. perc: végre magyar gól - Szilágyi előnyből lőtt az ausztrál kapuba (8-10).

2019.07.26. 10:53

IV. negyed

5. perc: Szilágyi csökkenthette volna minimálisra a hátrányt, de elkapkodott elakadt az ausztrál blokkban.

2019.07.26. 10:54

IV. negyed

6. perc: ötmétereshez jutott a válogatott, a büntetőt Keszthelyi vágta be (9-10). Még 2:52 perc van hátra.

2019.07.26. 10:56

IV. negyed

5. perc: Szilágyi labdaszerzése után Vályi került óriási helyzetbe, de a kapus kezéről a labda a képzeletbeli gólvonalon csorgott végig, így elmaradt az egyenlítés.

2019.07.26. 10:57

IV. negyed

7. perc: időt kértek az ausztrálok, de nem tudtak gólt lőni.

2019.07.26. 10:58

IV. negyed

7. perc: hiába támadhatott az egyenlítését a válogatott, Gurisattitól elvették a labdát.

2019.07.26. 10:59

IV. negyed

8. perc: Halligan lövését védte Gangl, ismét támadhatott a válogatott. Keszthelyi, majd Gurisatti került óriási helyzetbe, de képtelenek voltak a kapuba találni.

2019.07.26. 11:00

IV. negyed

8. perc: öt másodperc maradt a csapatnak az egyenlítésre, Bíró Attila időt kért, de már nem sikerült a kapuba találni, így Ausztrália lett a bronzérmes, Magyarország pedig negyedik a világbajnokságon.