Infostart.hu
eur:
377.44
usd:
318.34
bux:
130382.82
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex

Fa Nándor hazafelé tart

Fa Nándor pénteken túljutott az elméleti versenytáv 75 százalékán a Vendée Globe földkerülő vitorlásversenyen.

A magyar versenyző honlapjának bejegyzése szerint a Dél-Atlanti-óceánon halad, immáron "hazafelé". Amint azt Fa Nándor írta, a Horn-fok hétfői megkerülése óta új erőre kapott, és szeretné tisztességgel befejezni a versenyt magyar tervezésű és építésű hajójával, a Spirit of Hungaryval.

Fa Nándor és a mezőny 67 napja rajtolt el az egyszemélyes, megállás és kikötés nélküli versenyen, melyen jelenleg a nyolcadik helyen halad, hátránya 4162 tengeri mérföld az első francia Armel Le Cleach-hoz képest. Az éllovas vitorlázó hamarosan a Kanári-szigetekhez ér, így őt már csak 1800 tengeri mérföld (a versenytáv hat százaléka) választja el a céltól, így várhatóan megdől a 78 napos versenycsúcs.

A mezőnyt - amelynek utolsó tagja is elhagyta Új-Zéland partjait - eredetileg 29 hajó alkotta, de már csak 18 van versenyben.

Fa Nándor a harmadik Vendée Globe-ján versenyez, a feladat egyedül egy 60 lábas (18 méter) hajóval, kikötés és külső segítség nélkül körbehajózni a Földet. Az 1992/93-as menet során a legjobb nem franciaként ötödik helyen ért célba 128 nap után. A rekordot a francia Francois Gabart tartja, aki a legutóbbi, 2012/13-as kiírást 78 nap 2 óra 16 perces idővel nyerte meg.

Címlapról ajánljuk
Könnyedén áttelel a szőlőkabóca – Nem áll le a szőlőpusztulás, egy borvidék a legrosszabbra készül

Könnyedén áttelel a szőlőkabóca – Nem áll le a szőlőpusztulás, egy borvidék a legrosszabbra készül

Zalában több mint 200 ezer tőke szőlőt jelöltek ki kivágásra az aranyszínű sárgaság terjedése miatt. A Zalai Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a hideg tél sem állítja meg a fitoplazma terjedését.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×