Infostart.hu
eur:
388.3
usd:
334.98
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Ekkora összegből rendeznének olimpiát

A 2024-es olimpiáért Budapesttel is versenyző Los Angeles 5,3 milliárd dolláros (1564 milliárd forint) költségvetéssel számol, s úgy készül, hogy egyetlen állandó stadiont sem kell felépítenie a játékok megrendezéséhez.

A Los Angeles-i szervezőbizottság pénteken adta ki a tervezett költségvetést, amelynek összege kevesebb mint a fele az idei riói olimpiáénak, s nagyjából a negyede a 2020-as, tokiói - folyamatosan növekvő - költségeknek.

Az 5,3 milliárd dollárba az észak-amerikai nagyváros szervezőbizottsága egy 491 millió dolláros (145 milliárd forint) "vésztartalékot" is beépített az előre nem láthatóan, váratlanul felvetődő költségek fedezésére.

A Los Angeles-i szervezők szerint a kiszámolt összeg fenntartható és reális, mert a rendezéshez nincs szükség újonnan felépülő, állandó létesítményekre. Infrastrukturális fejlesztésre 1,2 milliárd dollárt szánna Los Angeles, ennek nagy része ahhoz kellene, hogy a meglévő versenyhelyszíneket az olimpiarendezéshez szükséges állapotba hozzák.

A korábban elfogadott költségvetésben szerepelt 200 milliárd dollár értékű, a repülőteret és a közlekedést érintő fejlesztés, amely azonban nem kapcsolódik közvetlenül az olimpiarendezés költségeihez.

Budapest és Los Angeles Párizzsal versenyez a 2024-es játékok megrendezéséért. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság jövő szeptemberben, Limában dönt a helyszínről.

A budapesti olimpia tavaly bemutatott megvalósíthatósági tanulmánya szerint a játékok gazdasági előnyei, a nemzetgazdaság többletjövedelme 1100 milliárd forintra becsülhető, a szükséges befektetés összege pedig ennél kevesebbre, 774 milliárd forintra tehető.

Címlapról ajánljuk
Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.

Irán megtámadta azt az amerikai katonai bázist Irakban, ahol a magyar katonák is vannak

Az iráni hadsereg közölte csütörtökön, hogy dróntámadást indított az észak-iraki autonóm Kurdisztán régió székhelyén, Erbílben található amerikai főhadiszállás ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×