367.98
67100.19
2024. április 26. péntek Ervin

Gól nélküli döntetlennel kezdődött nekünk a vb-selejtező

A magyar válogatott Tórshavnban, a feröeriek ellen kezdte meg szereplését a 2018-as világbajnokság selejtezőin. A 90 perc nem hozott gólt, a végeredmény 0-0.

A magyar csapat a Gulácsi – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Nagy Á. Elek – Dzsudzsák, Kleinheisler, Németh K. – Priskin tizeneggyel kezd, rettenetes időjárási körülmények között.

Az első öt-hat perc magyar labdatartási fölénnyel telt, helyzet nélkül.

Az első lövés a hazaiaké volt, Edmundsson kísérletét Gulácsi Péter vetődve védett. Utána Kádár szabálytalansága miatt 17 méterről lőhettek szabadot a feröeriek, a védő sárga lapot is kapott. Hendriksson az oldalhálóba csavarta a labdát.

Dzsudzsák Balázs kiugratása után Priskin Tamás lesen vette át a labdát.

A 27. percben Priskin Tamás helyett Szalai Ádám állt be. Vélhetően meghúzódott a felvidéki támadó.

Közben Svájc kétgólos előnybe került a portugálok ellen.

Dzsudzsák beadása után Szalai elől felszedte a labdát Nielsen.

Kleinheisler is sárga lapot kapott.

Szalai elől a tizenhatoson kívül szerelt a feröeri kapus.  Dzsudzsák Balázs szabadrúgásával zárult az első félidő.

Feröeri szöglettel kezdődött a második játékrész, veszélytelen volt.

Az UEFA honlapja szerint 11 fok a hőmérséklet.

Nagy feröeri helyzet maradt ki, Vatnhamar nem találta el fejjel a magyar kaput. Aztán még egyszer rontott gólhelyzetben.

A második félidő közepén azt állapíthattuk meg, hogy ez a játékrész eddig a hazaiaké.

Németh Krisztián helyére Nemanja Nikolics állt be.

Beállítása után kicsit élénkebbé vált a csatárjáték.

Fiola is sárga lappal bűnhődött.

Az utolsó magyar csere: Stieber Zoltán beállt Kleinheisler helyére.

Hallur Hansson a kapufát találta el 10 méterről. Ez volt a mérkőzés helyzete.

Harminc másodpercen belül Nikolics, Stieber és Dzsudzsák is helyzetben volt, a kulcspillanatban a kapus bravúrral hárított. Két perccel később Elek Ákos a kapu fölé lőtt.

A vége döntetlen.

A csoport másik két mérkőzésén: Svájc–Portugália 2-0, Andorra–Lettország 0-1.

Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

A pénzügyi szektor sokkal jobban fel van készülve a különféle kibertámadásokra, mint az egészségügyi szolgáltatók – mondta az InfoRádióban Palicz Tamás egészségügyi kiberbiztonsági szakértő. Arról is beszélt, hogy az utóbbi időben előfordult, hogy bizonyos támadások után teljesen újra kellett szervezni egy-egy kórház vagy egyes estekben egy teljes régió működését.
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Pattannak az amerikai tőzsdék a gyorsjelentések hátán

Gazdasági, a piaci folyamatokat esetlegesen befolyásoló adatok tekintetében ma érkezik itthon a MNB tavalyi utolsó negyedéves lakásárindexe, de az S&P Global Ratings hitelminősítői felülvizsgálata is kiemelkedő fontosságú esemény lesz: magyar szempontból azért is kulcsfontosságú az S&P osztályzata, mert a három nagy hitelminősítő közül jelenleg náluk a legrosszabb a besorolásunk, a BBB mínusz osztályzat egyetlen fokozattal van a befektetésre ajánlott kategória határa felett. Vállalati fronton ma is az amerikai gyorsjelentések lesznek a fókuszban, a héten a technológia szektor nagyágyúi közül többen jelentenek. A magyar piacon az OTP-re figyelhetnek elsősorban a befektetők, ma tartja közgyűlését a nagybank, ahol beszédet mond Csányi Sándor, a bankcsoport elnök-vezérigazgatója. A részvénypiaci folyamatokkal kiemelten foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes.