A boldog és antibiotikum mentes csirke a jó csirke - tartja a világ legismertebb gyorsétteremláncának vezetése. A McDonald's bejelentette, hogy két éven belül kizárólag embereknél alkalmazott anitibiotikumos kezelés nélkül felnevelt csirkéket, és mesterséges növekedési hormonnal nem kezelt állatokból származó tejet használ fel ételei elkészítéséhez. A lépés első körben csak az Egyesült Államokban lévő 14 ezer éttermet érinti, szakértők szerint azonban jelentős változást hozhat a világpiacon.
"Ez egy nagyon fontos lépés, amire minden bizonnyal pozitívan reagálnak majd a fogyasztók. Nyilván időt vesz igénybe az embereknél használt antibiotikumok kiszorítása az állattenyésztésből, és az, hogy a beszállítók képesek legyenek megfelelni ennek az új elvárásnak. De mindenképpen jelentős szemléletváltást hozhat, mintát mutathat az egész szektornak" - nyilatkozta Darren Tristano az élelmiszerbiztonsági tanácsadással foglalkozó amerikai Technomic egyik vezetője.
Az amerikai szakhatóság tavaly adta ki ajánlását, amelyben az antibiotikumok használatának csökkentését javasolja az állattenyésztőknek. Folyamatosan nő ugyanis a rezisztens baktériumok által okozott halálesetek száma az Egyesült Államokban. Évente becslések szerint 23 ezren halnak meg és kétmillióan betegednek meg ezekben a kórokban, sok milliárd dolláros kiadást generálva. A gyorsétteremlánc a mostani akcióval az ételeiről kialakult kedvezőtlen képen és a csökkenő vásárlószámon szeretne javítani.
Rövidfilmsorozatot indítottak, az egyikben azt mutatják be, hogy a húspogácsák nem a maradékból, máshol fel nem használható belsőségekből, hanem szín húsból készülnek. Egy másikban arról beszélnek, a csirkefalatokban kizárólag mellhús, nem pedig egészben ledarált csirkepép van.
Videón a dunai vízördög







