Infostart.hu
eur:
390.21
usd:
337.03
bux:
121169.97
2026. március 3. kedd Kornélia
fotó: NAV
Nyitókép: NAV

Förtelmes rakománnyal állították meg a hülyét adó sofőrt

Ismeretlen eredetű és lejárt szavatosságú sajtra bukkantak a szabolcsi adónyomozók.

A pénzügyőrök február 10-én fokozott ellenőrzést tartottak az M3-as autópályán, amikor egy magyar rendszámú, ponyvázott kisteherautóra figyeltek fel. Az autó átvizsgálásakor az élelmiszerszállításra alkalmatlan kialakítású platón 1 930 kilogramm, több mint egy éve lejárt szavatosságú sajttömbök sorakoztak.

A címkék alapján holland eredetűnek voltak feltüntetve, azonban a sofőr és útitársa az élelmiszerekre vonatkozóan semmilyen okmányt nem tudott bemutatni.

A járőröknek kezdetben azt mondták, hogy a termékeket megsemmisítésre viszik egy szeméttelepre. A két férfi viselkedése alapján azonban azt sejtették, hogy

a szállítmányt nem selejtként kezelik, hanem értékesítésre szánják.

A sofőr a szeméttelep előtti lehajtónál meggondolta magát és nem kanyarodott be a lerakathoz. A járőrök ekkor ismét megállították a teherautót. A szakemberek megállapították, hogy az ismeretlen eredetű, lejárt élelmiszer fogyasztásra alkalmatlan, ezért azonnali hatállyal lefoglalták a termékeket és elrendelték azok megsemmisítését.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Az amerikai közvélemény Magyarics Tamás szerint úgy látja, hogy ha egy adott háború úgymond szükséges, akkor nagyobb áldozatot is elvisel a közvélemény. „A jelenlegi veszteségek még nem nagyon indokolják azt, hogy emiatt az amerikaiak többsége Donald Trump ellen forduljon” – vélekedett az iráni helyzettel összefüggésben.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×