wwf
Ez nem sokáig mehet így tovább: ilyen ütemben pusztítjuk az esőerdőket
Ausztria területének ötszörösével megegyező térségben, vagyis 43 millió hektáron pusztult el trópusi esőserdő 2004 és 2018 között.
WWF: Sérti az Alaptörvényt a vízgazdálkodási törvényjavaslat
A környezet láthatja kárát a WWF Magyarország környezetpolitikai szakértője, Dedák Dalma szerint annak, ha megspórolják a hatásvizsgálatot egyes kúttípusok létesítésénél.
Új javaslat futott be a Hajógyári-sziget ügyében
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság szeptember 23-án visszavonta a Hajógyári-sziget árvízvédelmi fejlesztésére vonatkozó kérelmét. A WWF környezetpolitikai szakértője azt mondta, javasolják a Fővárosi Önkormányzatnak, hogy a sziget természetvédelmi terület legyen.
Ötven év alatt kétharmadával csökkent az állatok száma a Földön
A legveszélyeztetettebbek az édesvízi populációk, itt 84 százalékos a csökkenés – ismertette az InfoRádióban Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója a WWF Élő Bolygó Jelentésének megállapításait.
Egymás után tűntek el erdőrészek a Tisza mellől – feljelentést tettek
Idén már másodjára történt illegális erdőirtás Tiszaugnál, védett, állami erdőterületen, és ismét egy közel 100 éves erdőrészlet tűnt el. A WWF a hasonló esetek megelőzése mellett a vízgazdálkodás átalakítását is sürgeti. Az illetékes vízügyi hatóság feljelentést tett.
Öt magyar település már felvette a harcot a klímaváltozással a WWF és a BM segítségével
A klímaváltozás hatására egyre szélsőségesebb a csapadékeloszlás Magyarországon. Európai uniós forrásból a WWF Magyarország és a Belügyminisztérium öt településen indított vízmegőrzési mintaprojektet.
Jó hír a világnak, rossz hír Közép-Kelet-Európának
Tavalyhoz képest több mint három héttel későbbre, augusztus 22-ére esik idén a túlfogyasztás világnapja, vagyis az a dátum, amikorra a Föld lakossága elhasználja a bolygó egyéves erőforrásait - olvasható a Természetvédelmi Világalap (WWF) közleményében, amely szerint az emberiség ökológiai lábnyomának zsugorodása a koronavírus-járvány miatti korlátozások közvetlen következménye.
A legrosszabb félelmeket is felülmúlta az ausztrál erdőtüzek őríjtő pusztítása
Az eddig véltnél csaknem háromszor annyi, közel hárommilliárd állatot érintettek a 2019–2020-as ausztrál erdőtüzek a Természetvédelmi Világszervezet (WWF) legújabb becslései szerint.
Fenntarthatóság: lemondanánk az autóról, mégsem tesszük
Reprezentatív felmérést készített a WWF Magyarország arról, hogy mely környezeti problémákat érzi a legégetőbbnek a magyar városi lakosság, kitől várják az emberek a megoldást, és ők maguk milyen új környezettudatos szokásokat vezettek be az életükbe.
Tudja, mennyi műanyagot eszik? Kiszámolták
Riasztó mennyiségek derültek ki, és azt még nem is tudni, mit okoz a szervezetbe került műanyag.
Pokorni Zoltán egyensúlyt szeretne a Normafa rendbetétele és a "zöld hevület" között
Tüntetést hirdetett szombatra a Normafán kivágandó fák miatt a Párbeszéd. A XII. kerületi önkormányzat arra hívta fel a figyelmet, hogy az érintett felület nem erdőövezet, hanem közlekedési terület. A WWF Magyarország természetvédelmi szempontból nem tartja komoly veszteségnek a kivágandó fákat. Közben egyeztetésre hívta Karácsony Gergely főpolgármestert és Szabó Tímeát, a Párbeszéd társelnökét Pokorni Zoltán, a Hegyvidék polgármestere.
Az erdőtüzekkel még nem lenne baj, sőt
Oroszország 85 régiójából 79-ben tűzveszélyes időszak van ma is, 31 régióban rendkívüli tűzvédelmi készültséget vezettek be. Ugyanakkor a légi oltásért felelős szolgálat jelentése szerint eloltották az erdőtüzeket az országban, mostanra sikerült teljesen megfékezni a nagy júliusi erdőtüzet.
Fafajok tömegei vannak veszélyben Európában
A Természetvédelmi Világszövetség szakértői szerint a kontinensen vizsgált fa- és cserjefajok 42 százalékát kihalás veszélyezteti. Magyarországon több fafaj is nehezen bírja a klímaváltozás vagy az emberi beavatkozás következményeit.
Európa legnagyobb bioszféra rezervátuma jöhet létre magyar részvétellel
Szlovénia, Ausztria, Magyarország, Horvátország és Szerbia hétfőn közösen nyújtott be jelölését az UNESCO Világörökségi Központnak az öt országra kiterjedő Mura-Dráva-Duna Határokon Átnyúló Bioszféra Rezervátum (MDD TBR) létrehozására.
Már csak hitelez nekünk a Föld
Idén a tavalyi évnél három nappal korábban, már július 29-én eljött a túlfogyasztás világnapja. Az emberiség egyre több földi erőforrást él fel, a természet a korábban felhalmozódott erőforrásokból hitelez számunkra. Szinte egy másik Földre is szükség lenne, hogy fenntartható legyen az emberiség életmódja. Magyarországon alapvetően két területen kellene változtatni.
A WWF nagyobb szabadságot adna a folyóinknak
A WWF új jelentése szerint az európai uniós országok nem megfelelő vízgazdálkodása súlyosbítja az aszályok okozta károkat. Amikor többlet csapadék keletkezik, akkor kell gondolni a szárazságra. A túlszabályozott, szennyezett vízkészletű folyók élővilágának változatossága csökken, ez pedig még sebezhetőbbé teszi a vizeket.
Magyarország elérte a túlfogyasztás napját
Ha a világon mindenki úgy élne, mint a magyarok, akkor az emberiség fogyasztása múlt pénteken lépte volna át azt a szintet, amelyet a Föld egy év alatt képes újratermelni és több mint 2,2 bolygóra lenne szükség ahhoz, hogy a természeti erőforrások fedezni tudják az emberiség igényeit - olvasható a Természetvédelmi Világalap (WWF) közleményében.
Átalakítanák a Drávát, már megkezdődtek a földvásárlások
A Dráva horvát–magyar szakasza az egyik utolsó természetközeli folyó Közép-Európában, azonban természetvédők szerint a folyó ökoszisztémája felborult az Ausztriában, Szlovéniában és Horvátországban épített vízerőművek miatt. A Dráva Life projekt célja, hogy javítsa a folyópart élővilágát 300 kilométer hosszan, ebből 196 kilométeren Magyarországon.
Lehangoló az óceánok és tengerek állapota
Szombaton van az Óceánok Világnapja. A WWF Magyarország kommunikációs vezetője beszélt a vizek helyzetéről.
Ijesztő dátumhoz érkezünk
Ha a világon mindenki úgy élne, mint az átlag európai lakos, a természet ez évi erőforrásait május 10-ig teljesen ki is merítenénk, és nagyjából 2,8 bolygóra lenne szükségünk a fennmaradáshoz - olvasható a Természetvédelmi Világalap (WWF) közleményében.