Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Nyitókép: Pexels.com

Színes tokot fogott a magyar horgász

A Fish World Délegyháza horgásztóból kifogott tokhalnak élénk sárga színezete volt. A különös példányt még sohasem fogták ki korábban a tóból.

A sokszunuvidek24.hu ír arról, hogy a különleges halat Tímár János fogta 2025. április 26-án. A horgász jutalma a páratlan fogásért egy 24 órás horgászjegy - mesélt a részletekről a tógazda.

Az arany tokhalat a fotózása után visszaengedték a tóba.

A népszerű horgászvízen gyakran akadnak horogra különleges halak.

  • A Gyékényesi Kavicsbányatavon április 8-án hajnalban egy hatalmas Koi pontyot fogtak.
  • Néhány napja Tiszakécskén akasztottak egy alampiás aranyhalat.
  • Egy Somogy vármegyei tó legnagyobb halának a 30 kiló körüli Juliskát tartják, aki az elmúlt években többször is horogra akadt.
  • Maconka, a nógrádi horgászparadicsom ontja magából a hatalmas lapátorrú tokhalakat.
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Európa haláltusájáról beszélünk, de az öreg kontinens épp most kapott valódi erőre

Európa haláltusájáról beszélünk, de az öreg kontinens épp most kapott valódi erőre

A BNP Paribas friss elemzése szerint Európa a válságok felszíne alatt jelentős átalakuláson megy keresztül: az ipar ellenállóbbnak bizonyult a vártnál, a szolgáltatásexport rekordokat dönt, a technológiai szektor felzárkózik, a brüsszeli gazdaságpolitika pedig növekedésbarátabb fordulatot vett. Más intézményi előrejelzések ugyanakkor lehűtik az optimizmust: az EU növekedése 2026-ban alig haladhatja meg az 1 százalékot, az infláció emelkedik, a geopolitikai kockázatok pedig stagflációs környezetet vetítenek előre. Európa helyzete tehát valóban jobb, mint ahogy azt a hanyatlásnarratívák sugallják, de az átalakulás egyelőre inkább lehetőség, mint kész fordulat – a régi ipari modell nem tér vissza, a tőkepiaci unió és a közös adósság politikailag még messze van, a védelmi és zöld kiadások finanszírozása pedig komoly kihívás marad.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×