Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Negyedik kalapban a Koeman-csapat az Eb-selejtező sorsolásán

A magyar labdarúgó-válogatottat a negyedik kalapba sorolták a 2012-es lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezőinek sorsolása előtt.

A kontinentális szövetség (UEFA) csütörtöki közleménye szerint a vb-pótselejtezők lezárultával kialakult az európai sorrend, amelyben a magyarok a 32. helyen állnak. A sorsolás szempontjából a gárda a 30., mivel Ukrajna (19.) és Lengyelország (23.) nem érdekelt a kvalifikációban.

Az Eb-selejtezőn 51 válogatott indul, a résztvevőket kilenc csoportba sorolják február 7-én Varsóban, hatban hat, háromban pedig öt csapat szerepel majd.

Ukrajna és Lengyelország házigazdaként ott van az Eb-n. Rajtuk kívül a kilenc csoportgyőztes, valamint a legjobb csoportmásodik jut ki automatikusan az Eb-re. A fennmaradó négy helyért pótselejtezőt vív a többi csoportmásodik, a párharcok oda-visszavágó alapon dőlnek el.

A kalapok:
1. kalap: Spanyolország, Németország, Hollandia, Olaszország, Anglia, Horvátország, Portugália, Franciaország, Oroszország
2. kalap: Görögország, Csehország, Svédország, Svájc, Szerbia, Törökország, Dánia, Szlovákia, Románia
3. kalap: Izrael, Bulgária, Finnország, Norvégia, Írország, Skócia, Észak-Írország, Ausztria, Bosznia-Hercegovina
4. kalap: Szlovénia, Lettország, Magyarország, Litvánia, Fehéroroszország, Belgium, Wales, Macedónia, Ciprus
5. kalap: Montenegró, Albánia, Észtország, Grúzia, Moldova, Izland, Örményország, Kazahsztán, Liechtenstein
6. kalap: Azerbajdzsán, Luxemburg, Málta, Feröer-szigetek, Andorra, San Marino

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×