Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Shallow depth of field image taken of yellow law enforcement line with police car and lights in the background.
Nyitókép: carlballou/Getty Images

Kétszáz ember verekedett a rendőrökkel egy középiskolában

Legalább kétszáz szülő és gyerek verekedett össze egy alternatív középiskolában szerdán az Egyesült Államokban, Louisiana állam székhelyén, Baton Rouge-ban - közölték a helyi hatóságok.

A tömegverekedésben egy rendőr is megsérült és kórházba került, tíz diákot pedig letartóztattak.

Casey Rayborn Hicks, helyi seriff hivatalának szóvivője elmondta, hogy a rendőrséget reggel 8 óra 15 perckor riasztották egy verekedéshez a Baton Rouge-i Readiness Superintendent's Academy középiskolába, amely egy alternatív tanintézmény magatartási problémákkal küzdő diákok számára.

A hatóságok becslése szerint

kétszáz ember vett részt az iskola udvarán zajló tömegverekedésben.

"Egy rendőrt arcon ütötték és valószínűleg meg is harapták, törött csípővel és fejsérülésekkel szállították kórházba" - közölte a szóvivő.

A Baton Rouge-i seriff hivatala tíz diákot vett őrizetbe, a többi között hatóság elleni erőszak, rendbontás, az iskola rendjének megzavarása és intézkedésnek ellenállás vádjával.

Az egyelőre nem világos, hogy mi váltotta ki a tömegverekedést, de a hatóságok egy lőfegyvert is találtak az iskola előtti füves területen.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×