Infostart.hu
eur:
365.1
usd:
312.55
bux:
0
2026. augusztus 20. csütörtök István

Megtalálták a lezuhant repülőgép törzsét

Egy szingapúri hadihajó rátalált szerdán az AirAsia légitársaság lezuhant repülőgépének törzsére - jelentette be a szingapúri védelmi miniszter.

Ng Eng Hen a Facebook közösségi oldalon azt írta, hogy a városállamnak a keresésben részt vevő, Swift Rescue nevű hadihajója meghatározta a roncs helyét a Jávai-tengeren, mintegy három kilométerrel északkeletre attól a helytől, ahol korábban megtalálták a repülőgép farokrészét.

Egy távirányítású berendezés képeket készített, azokon látható a gép egyik szárnya, valamint a törzsön lévő felirat, a légitársaság jelmondatának ("Most már az egész világ repülhet") egy része. A miniszter üzenetének mellékletében szerepeltek a kis tengeralattjáró eszköz által készített fotók. A politikus arról is beszámolt, hogy értesítették az indonéziai kutató-mentőket, hogy kezdjék meg a roncs kiemelését a tengerből.

Szakértők feltételezik, hogy a géptörzsben található a baleset halálos áldozatainak többsége. Eddig más helyszíneken ötven holttestet találtak. A gép fedélzetén 162-en tartózkodtak. A héten a kutató-mentők megtalálták a gép repülési adatait és a pilótáknak a kabinban folytatott beszélgetését rögzítő két fekete dobozt, amelyek jó állapotban kerültek elő.

Az AirAsia 8501-es járata december 28-án reggel indult el az indonéziai Surabayából Szingapúrba. A kapcsolat a géppel a felszállás után 42 perccel szakadt meg, amikor az Airbus a borneói Kalimantan és Jáva között repült. Az indonéz meteorológiai szolgálat elemzése szerint a katasztrófát a szélsőséges időjárási körülmények idézhették elő.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Súlyos támadás érte Kijevet, F-16-os lőtt le egy tengeri drónt a Neptun Deep gázmező közelében – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Súlyos támadás érte Kijevet, F-16-os lőtt le egy tengeri drónt a Neptun Deep gázmező közelében – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Oroszország nem sokkal éjfél után drónokkal és ballisztikus rakétákkal támadta Kijevet, egy ötemeletes lakóházat és egy gyerekkórházat is találat ért. Legalább 15 ember életét vesztette a csapásokban, több tucat megsebesült. A román védelmi minisztérium szerint egy Ukrajnát érő támadás során egy drón zuhant le Romániában, Tulcea megyében, egy lakatlan területen. Később a Románia kizárólagos gazdasági övezetéhez tartozó Neptun Deep gázmező közelében lőtt le egy román F-16-os egy feltehetően orosz tengeri drónt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×