eur:
393.01
usd:
366.42
bux:
0
2024. április 26. péntek Ervin
Nyitókép: Pixabay

Határozott lépést tesz a Goldman Sachs az esélyegyenlőségért

Júliustól nem működik közre egyetlen olyan cég tőzsdei bevezetésében sem a Goldman Sachs, amelynél a vállalati esélyegyenlőség a cégvezetésben nem jelenik meg - jelentette be David Solomon, a befektetési bank vezérigazgatója Davosban.

A menedzsment sokszínűsége nagyon is fontos kérdés - hangsúlyozta David Solomon a Goldman Sachs vezérigazgatója a CNBC-nek a Világgazdasági Fórumon Davosban. A CNN híre szerint a bank elsősorban a nők nagyobb szerepvállalását segítené elő a nyomásgyakorlás révén.

A bankvezér felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt 4 évben az Egyesült Államokban a tőzsdére bevezetett vállalatok közül szignifikánsan jobban szerepeltek azok, amelyek menedzsmentjében legalább egy női vezető is ült, mint azok, amelyeknél nem.

A Goldman Sachs hivatalosan július elsejével vezeti be ezt változást az USÁ-ban és Európában, 2021-től pedig kiterjeszti a nyomásgyakorlást, és már csak azoknál az IPO-nál vállal szerepet, ahol a tőzsdére készülő cég legalább két olyan igazgatósági tagot bemutat, aki valamely esélyegyenlőségi szempontból hátrányos helyzetű csoporthoz tartozik.

A Goldmannál egyébként a 11 tagú igazgatóságban 4 női igazgató vesz részt.

Címlapról ajánljuk

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

Az elmúlt években újra emelkedett a Diszkont Kincstárjegyek (DKJ) aránya a magyar adósságfinanszírozáson belül, azt követően, hogy 2015-2021 között jelentősen visszaesett az állományuk. A Diszkont Kincstárjegy fontos likviditáskezelési eszköz, ezzel tudja ugyanis a finanszírozási igény rövidtávú ingadozását simítani az állam. 2024-ben fontos változások tapasztalhatók ezen a piacon, jelentősen csökkenhet a forgalomban lévő sorozatok száma és hamarosan elindulhat a csereaukciós rendszer.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×