eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Az eddigi legnagyobb uniós bírság

A valaha kivetett legnagyobb bírságot rótta ki az Európai Bizottság szerdán hét elektronikai vállalatra, mert árkartellt alakítottak ki a katódsugárcsöves képernyők piacán.

A bizottság megállapította, hogy 2006-ot megelőzően egy évtizeden keresztül a Philips, az LG Electronics, a Panasonic, a Samsung SDI, a Technicolor, az MTPD és a Toshiba, valamint a tajvani Chunghwa felosztotta egymás között a piacot, és korlátozta a katódsugárcsöves képernyők gyártását az árak magasan tartása érdekében. A Chunghwa elkerülte a bírságot, mivel elsőként jelezte a kartellt, és együttműködött az uniós eljárásban. A többi hét vállalatot azonban együttesen 1,47 milliárd euró bírság megfizetésére kötelezte a testület.

Joaquín Almunia, a bizottság versenyjogi biztosa elmondta, hogy a vállalatok tevékenysége "az Európában működő vállalatok számára szigorúan tiltott, a lehető legrosszabb fajta versenyellenes magatartást példázza". "Ahelyett, hogy egymással versenyeztek volna a lehető legjobb termék lehető legjobb áron történő előállításában, összebeszéltek, hogy biztosítsák egy kifutóban lévő technológia után a megszokott hasznot."

A versenyügyi biztos rámutatott arra, hogy "a valaha volt legnagyobb kartellellenes bírságról van szó". Az eddigi rekordot a 2008-ban autóipari üveggyártókra kivetett 1,38 milliárd eurós bírság tartotta.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
OTP-vezérhelyettes: jó az új otthonfelújítási program, de lehetnek gyermekbetegségek

OTP-vezérhelyettes: jó az új otthonfelújítási program, de lehetnek gyermekbetegségek

Hol tart a Magyar Bankszövetség digitalizációs javaslatának implementációja? Pontosan hogyan kell értelmezni a 15 perces lakáshitel koncepcióját? Milyen pozitív, hosszú távú hatása lehet a júniusban induló otthonfelújítási támogatási programnak, és milyen gyermekbetegségek ütközhetnek ki a megvalósítás közben? Milyen hatást gyakorol a CSOK Plusz a lakáshitelezésre, meddig lehet fenntartani a jelenlegi kamatszinteket, ha nem csökkennek a hosszú oldali hozamok, és hol van az AI jelenlegi helye a lakossági bankolásban? Többek között ezekről a kérdésekreől beszélt Becsei András, az OTP vezérigazgató-helyettese, a Magyar Bankszövetség alelnöke a Portfolio Checklist podcastjéban, amelyet a Portfolio Hitelezés 2024 konferenciára kitelepült stúdióban rögzítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×