eur:
392.93
usd:
366.33
bux:
0
2024. április 26. péntek Ervin

Opten: sorra szűnnek meg a pénzügyi szolgáltatók

A hitelpiac visszaesése, a pénzügyi felügyelet és szabályozás szigorodása nyomán egyre több pénzügyi szolgáltató cég szűnik meg felszámolással, végelszámolással - közölte az Opten Informatikai Kft.

A társaság adatai szerint 2010 első hat hónapjában 34 százalékkal több új felszámolási eljárást indítottak az elmúlt év első félévéhez képest. Tavaly az év elejétől június végéig 82, idén viszont 110 pénzügyi vállalkozás felszámolását kérték.

A végelszámolási eljárások száma 17 százalékkal nőtt a két esztendő első féléveit összehasonlítva, vagyis 2009 első hat hónapjában 111 pénzügyi vállalkozás tulajdonosa kérte a végelszámolási eljárás megindítását, az idei júniusig viszont 130.

Némiképpen - 2,5 százalékkal - nőtt a törölt pénzügyi vállalkozások száma 2010 első félévében az előző év azonos időszakához képest. A korábban elindított felszámolási vagy végelszámolási eljárások tavaly júniusig 157, idén 161 törlést eredményeztek.

Stagnált a vállalkozó kedv az ágazatban, hiszen a tavalyi első félévben alapított 811 céggel összehasonlítva ebben az évben eddig csupán 1,4 százalékkal több, 823 vállalkozást indítottak útjára.

A legtöbb felszámolás a Közép-Magyarország régióban zajlott le, a legkevesebb pedig a Dél-Dunántúlon. Az új pénzügyi cégek száma minden régióban hozzávetőleg a felére esett vissza - Budapesten és Pest megyében így is 374 új pénzügyi szolgáltató vállalkozás alakult - közölte az Opten Kft.

Címlapról ajánljuk

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

Az elmúlt években újra emelkedett a Diszkont Kincstárjegyek (DKJ) aránya a magyar adósságfinanszírozáson belül, azt követően, hogy 2015-2021 között jelentősen visszaesett az állományuk. A Diszkont Kincstárjegy fontos likviditáskezelési eszköz, ezzel tudja ugyanis a finanszírozási igény rövidtávú ingadozását simítani az állam. 2024-ben fontos változások tapasztalhatók ezen a piacon, jelentősen csökkenhet a forgalomban lévő sorozatok száma és hamarosan elindulhat a csereaukciós rendszer.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×