Gyárfás

kenu

2021.06.06. 16:46

Kajak-kenu Eb - Két arany 5000 méteren, 18 éremmel zártak a magyarok

A magyar versenyzők két-két arany- és ezüstérmet gyűjtöttek a poznani kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnap délutáni 5000 méteres versenyeiben, így a küldöttség 18 dobogós hellyel, kilenc elsővel, hét másodikkal és két harmadikkal zárta a kontinensviadalt. Az olimpiai számokban 4-2-1 volt a mérleg.
2021.06.04. 17:37

Kajak-kenu Eb: csak a hátát nézték Kopasz Bálintnak

A magyar csapat tagjai négy érmet, közte két aranyat gyűjtöttek a poznani kajak-kenu Európa-bajnokság pénteki döntőiben, amelyek mindegyike olyan számban zajlott, amely nem szerepel az olimpiai programban.
2021.05.29. 19:35

Kozák duplázott, egyesben Tótka, Varga és Takács nyert

Kozák Danuta az egyes után Bodonyi Dórával párosban is nyert Szegeden a kajakosok és kenusok válogatóversenyén, amelyen az olimpiai, illetve az Európa-bajnoki csapatba kerülés a tét, míg a többi szombaton lebonyolított ötkarikás számban Tótka Sándor, Varga Ádám és Takács Kincső diadalmaskodott.
2021.05.17. 19:36

Négy kenus helye már biztos a tokiói csapatban

A 2019-ben elfogadott, és 2020-ban az olimpia elhalasztása miatt módosított felkészülési terv alapján Hüttner Csaba felnőtt szövetségi kapitány lezárta az idei válogatást a párosoknál.
2021.05.16. 17:50

Újabb magyar aranyérmek Szegeden

A magyarok négy érmet szereztek a szegedi kajak-kenu világkupa vasárnap délutáni, 5000 méteres döntőiben: a férfi kajakosok versenye kettős hazai sikerrel zárult Noé Bálintnak és Kopasz Bálintnak köszönhetően, míg női kajakban Csikós Zsóka, férfi kenuban pedig Adolf Balázs lett második.