felmérés
A magyar sofőrök nincsenek tisztában a büntetésekkel
Kevesen tudnak a jogosulatlan úthasználat következményeiről, és arról is, hogy amnesztiát kaphatnak a feledékeny sofőrök – derült ki az OTP Mobil legújabb reprezentatív kutatásából.
Így nem lesz védettség: kevesen mondjuk, hogy beoltatnánk magunkat
A magyarok alig 15 százaléka oltatná be magát valamelyik koronavírus elleni vakcinával. Az ország fele bizonytalan.
Rosszabb lett az élet az arab tavasz óta a Közel-Keleten
Az egyenlőtlenségek csak fokozódtak egy friss felmérés szerint az érintett országokban, nehezebb az élet ma, mint 2010 decembere, az arab tavasz kezdete előtt volt.
Koronavírus: óvatosabbak és pesszimistábbak lettünk – az oltással szemben is
A vakcina megérkezése önmagában nem jelenti a járvány végét, a lakosság a vészhelyzet elhárulásáról szóló hivatalos hatósági bejelentés után fog megnyugodni – derül ki az Ipsos Covid-19 kutatássorozatának decemberi eredményeiből. Az újra növekvő bizonytalansággal együtt a médiába vetett bizalom korábban sosem látott szintre nőtt.
Szokatlan dolgok derültek ki a magyar szinglikről
A boldogság és a magány elsőre egymástól teljesen különálló fogalmaknak tűnnek, és azt hihetnénk, hogy egy magányos egyedülálló csakis boldogtalan lehet, pedig a helyzet ennél sokkal árnyaltabb.
Hová tűntek a koraszülött babák a karantén ideje alatt?
Nemzetközi kutatás indult a koraszülések számának drasztikus visszaesése okán. A vizsgálat legfőbb célja olyan okokat feltárni, amely segíthet a koraszülések visszaszorításában a teljes populációban. A nemzetközi összefogásban Magyarországot a Melletted a helyem Egyesület és Szabó Mikós PhD Med Habil egyetemi docens, a Semmelweis Egyetem Neonatológiai Tanszéki Csoport vezetője képviseli.
Meglepő felmérés érkezett a hazai internethasználatról
A magyarok 16 százaléka bízik csak az internetes közösségi oldalakon megjelenő információkban, de az offline médiával szemben is nagy a bizalmatlanság – a többi között ez derül ki abból a felmérésből, amelyet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézete végzett négy közép-európai országban.
Itt vannak a legnagyobb műanyagszennyezők
Már harmadik éve a Coca-Cola, a Pepsi és a Nestlé felel a legtöbb műanyagszemétért a világon: a Break Free From Plastic nevű szervezet nulla fejlődést lát abban, ahogyan műanyag-kibocsátásait kezeli a három dobogós multi.
Kiderült, mit várnak az emberek az új Duna-hídtól
A belváros forgalomcsillapítását, jobb közlekedési kapcsolatokat és a környező területek fejlődését várják leginkább az emberek az új Duna-hídtól - közölte a Budapest Fejlesztési Központ (BFK) Nonprofit Zrt. felmérésének eredményét.
Otthon vannak a természettudományokban a magyar általános iskolások
A negyedikes és nyolcadikos tanulók matematikai és természettudományos ismereteit vizsgáló nemzetközi TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study) mérés alapján a magyar reál oktatás az európai élvonalban van.
Nemi betegségek: Magyarországon nem drámai a helyzet, de…
Az AIDS elleni küzdelem világnapján új edukációs programmal jelentkezik az UNICEF Magyarország. A MAC AIDS Fund támogatásával útjára indított kezdeményezés célja a nemi úton átadható betegségek terjedésének megakadályozása a fiatalok körében. A program keretében megvalósuló reprezentatív felmérés elsősorban arra kereste a választ, hogyan vélekedik a társadalom a szexuális nevelésről.
Lesz elég fenyőfa karácsonyra?
A korábban évente fenyőfát vásárlók 5-6 százaléka tartja elképzelhetőnek, hogy a vírushelyzet miatt idén nem állít hagyományos karácsonyfát – derül ki az Agroinform.hu felméréséből. A termelők 42 százaléka is visszafogottabb forgalomra számít idén a koronavírus-járvány miatt.
Home office: rengeteg tennivalójuk lenne még a cégeknek
Nem nőtt számottevően az otthonról dolgozók száma a koronavírus első hullámához képest, a kollégák teljesítményének nyomon követése azonban még mindig problémát okoz a magyar cégeknél – derült ki az informatikai háttérfejlesztésekkel foglalkozó Infosector Kft. friss kutatásából. A kutatás rámutatott, a csapatszellem fenntartására egyre gyakrabban alkalmaznak „hibrid iroda” megoldásokat, ugyanakkor ennek biztonsági kockázatát alábecsülik a cégvezetők.
Maszkviselésben hozzuk az európai átlagot, de távolságtartásban…
A magyar boltokban az európai átlagnál jobban ügyelnek a maszkviselésre, ugyanakkor majdnem az üzletek felében a vevők és az eladók sem tartják be a kötelező távolságot – derült ki a próbavásárlásokkal foglalkozó MSPA Europe/Africa 15 országot érintő friss felméréséből.
Infrastruktúra: nem állunk épp az elégedettségi rangsor elején
Javult a hazai közlétesítmény-hálózat lakossági megítélése, az elmúlt évekhez képest, de így is a legkevésbé elégedett nemzetek egyike a magyar. Ez derül ki az Ipsos 27 országban, köztük Magyarországon is végzett felméréséből. A szociális infrastruktúrák, kórházak, iskolák fejlesztését tartják leginkább szükségesnek itthon.
Hiába tudjuk, hogy nem szabad, napról napra tömjük a zsírszörnyet
A Dunántúli Regionális Vízmű felmérése szerint a felhasználók többsége tisztában van azzal, hogy a zsiradékok és ételmaradékok dugulást okoznak a csatornahálózatban, mégis minden harmadik válaszadó a lefolyóba önti a fáradt, használt olajat. Ezzel nemcsak a csatornákat, de a környezetet is károsítják.
A dizájnerdrog nagyon menő a fiataljainknál, de dohányzásban, alkoholban akad jó tendencia is
A legtöbb mutató rossz képet fest a magyar tinédzserek dohányzási szokásairól, alkohol- és a drogfogyasztásáról, de akad azért jó jel is. Annyi bizonyos, hogy a családi háttér igen meghatározó és sok múlik a szülő-gyerek viszonyon.
Kevesen járunk orvoshoz, pedig sok a krónikus beteg
Ritkán megy orvoshoz tízből kilenc magyar, és a rákszűrésekre is kevesen járnak el – derül ki egy átfogó, egészségi állapotot felmérő kutatásból.
HÖOK: a kollégiumokban maradnának a diákok
A koronavírus terjedése miatt a felsőoktatás átáll online oktatásra, a kollégiumokat is bezárják – jelentette be a miniszterelnök. Az egyetemi hallgatók részben ezt szerették volna, a kollégiumokat azonban mindenképpen nyitva tartanák.
Döbbenetes adatok a koronavírus összeesküvés-elméleteiről
Veszélyesen sokan hiszik, hogy a koronavírust mesterségesen állították elő, kevesebben halnak meg benne a hivatalosan közölt számoknál, vagy egyáltalán nem is létezik.