Infostart.hu
eur:
385.31
usd:
331.95
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv
Ejtőernyős ugrásra készülő katonák a Swift Response 2017 gyakorlaton a Magyar Honvédség pápai bázisrepülőterén 2017. július 18-án.
Nyitókép: Ejtőernyős ugrásra készülő katonák a Swift Response 2017 gyakorlaton a Magyar Honvédség pápai bázisrepülőterén 2017. július 18-án. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Sok amerikai katona sérült meg egy magyarországi akció során a héten

A Pápa Bázisrepülőtér környékén 15 katona sérült meg a héten.

Néhány napja a pápai katonai repülőtér környékén nagy volt a forgalom, sok mentőautót láttak a környéken és egy mentőhelikoptert is be kellett vetni.

A Honvédelmi Minisztérium Kommunikációs Osztálya az alábbi tájékoztatást adta a balesettel kapcsolatban a VEOL kérdésére:

Az MH Pápa Bázisrepülőtér környékén látott mentőautók és a mentőhelikopter a hétfőn éjszaka végrehajtott amerikai ejtőernyős ugrások sérültjeit szállították kórházakba. Összesen 15 amerikai katona szorult egészségügyi ellátásra, közülük ketten még csütörtökön is kórházban voltak.

A sérültek között nincsenek magyar katonák - írja a VEOL.

Egy korábbi gyakorlat:

Pápa, 2017. július 19.
Ejtőernyős ugrásra készülő katonák a Swift Response 2017 gyakorlaton a Magyar Honvédség pápai bázisrepülőterén 2017. július 18-án.
MTI Fotó: Krizsán Csaba
Ejtőernyős ugrásra készülő katonák a Swift Response 2017 gyakorlaton a Magyar Honvédség pápai bázisrepülőterén. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×