eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Orgonasípok, szobrok az olvasztóban

A kormány a kereskedelmi törvény drasztikus szigorításával lépne fel az illegális színesfém-kereskedők ellen - mondta az InfoRádióban az "Új rend és szabadság" programért felelős kormánybiztos. Mezőkövesden ötszáz orgonasípot loptak el.

Kondorosi Ferencet annak kapcsán kereste meg az InfoRádió, hogy ismeretlen tettesek ötszáz orgonasípot loptak el a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Mezőkövesd templomából.

A kormánybiztos elmondta, hogy a várhatóan szeptemberben megalkotandó jogszabály a vám- és pénzügyőrség felügyelete alá helyezné a színesfém-kereskedelmet.

A tervezett jogszabály-változtatás a VPOP engedélyéhez kötné a színesfém-kereskedések nyitását, és online nyilvántartási rendszert vezetne be. Mint azt Kondorosi Ferenc elmondta, a szeszfőzdékhez hasonló nyilvántartási és engedélyezési rendszer bevezetését tartja fontosnak a tárca ezen a területen is.

A jogszabály a többi mellett tárolási kötelezettséget írna elő, 10 napig nem engedélyezné az áruk beolvasztását. A szobrok és egyedi alkotások feldolgozását hatósági engedélyhez kötné, sőt a tárca olyan egyedi azonosítókat alkalmazna ezen alkotásoknál, amelyeket az autóknál használnak.

Az erről szóló módosításokat várhatóan ősszel fogadja el az Országgyűlés - mondta Kondorosi Ferenc.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 18. 10:22
×
×
×
×