Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd
Nyitókép: Pexels.com

Hasznos új funkciót kapnak a Google Chrome-felhasználók

A Google a Microsoft Edge egyik legjobb funkcióját készül lemásolni.

Éleződik a böngészőháború: most a Chrome fejlesztői lesnek el egy hasznos funkciót a Microsoft mérnökeitől – írja a hvg.hu.

A fülek két kattintással történő bezárása különösen akkor lehet hasznos, amikor már túl sok fül van egy böngészőablakban megnyitva, így az azokat bezáró „X” is eltűnik – ekkor jöhet jól, hogy dupla kattintással be lehet zárni ezeket.

A funkció nem alapértelmezett: az Edge beállításaiban a Megjelenés menüpontban kell megkeresni a Dupla kattintás használata a böngészőlapok bezárásához lehetőséget, és ott lehet a csúszkára kattintva aktiválni. Azt még nem tudni, hogy a Chrome-ban is így kell-e majd aktiválni a funkciót, ám minden bizonnyal a Google böngészőjében is így lesz majd.

A Google egyelőre még fejleszti a funkciót, utána a Canary nevű fejlesztői változatban jelenhet majd meg, és csak ezt követően érkezhet meg a stabil, mindenki számára hozzáférhető változatba.

Címlapról ajánljuk
Észak-Európa közeledik az unióhoz – mik az izlandi dilemmák a népszavazás előtt?

Észak-Európa közeledik az unióhoz – mik az izlandi dilemmák a népszavazás előtt?

Augusztus 29-én népszavazást tartanak Izlandon arról, hogy az ország folytassa-e az évekkel ezelőtt félbeszakított uniós csatlakozási tárgyalásokat. A kérdés azután került újra napirendre, hogy az Egyesült Államok többször is jelezte, igényt tartana a szomszédos Grönlandra. Izland mellett Norvégiában is ismét felmerült az Európai Unióhoz való közeledés ügye. A változó geopolitikai helyzetről Németh Viktória, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány senior kutatója beszélt az InfoRádió GeoTrendek című műsorában.

Baka András: A kétharmados többség sem jogosít fel mindenre

Baka András, a Tisza Párt köztársaságielnök-jelöltje korábbi nyilatkozataiban még a ciklusokon átívelő mandátumok és a hatalommegosztás védelmének fontosságát hangsúlyozta, ám a kormánypárti bírálatok szerint most mégis asszisztál a Sulyok Tamás mandátumának megszüntetéséhez vezető alkotmánymódosításhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×