393.72
364.73
0
A francia Kristina Mladenovic a cseh Barbora Strycova és a tajvani Hszie Szu-vej alkotta duó elleni mérkőzésen a kínai Sencsenben zajló 14 millió dollár (4,1 milliárd forint) összdíjazású női keménypályás tenisz-világbajnokság páros versenyének döntőjében 2019. november 3-án. A címvédő Babos, Mladenovic kettős 6-1, 6-3 arányú győzelmével megvédte bajnoki címét.
Nyitókép: MTI/EPA/Alex Plavevski

Babos Tímea párospartnerén múlt minden a csapat-vb-döntőben

Nem remegett meg a keze Kristina Mladenovicnak, Franciaország harmadszor is Fed Kupa-győztes, Ausztráliát szoros küzdelemben sikerült legyőzni a döntőben. Jövőre a sorozat fináléja Budapestre jön.

Franciaország harmadszor nyerte meg a női tenisz Fed Kupát, mivel a perth-i finálé utolsó, páros mérkőzésén Kristina Mladenovic és Caroline Garcia 6:4, 6:3-ra legyőzte az ausztrál Ashleigh Barty-Samantha Stosur kettőst.

A 2-2-re álló finálé az utolsó csatában dőlt el. A nyitószettet főként - a Babos Tímeával párosban múlt vasárnap WTA-világbajnoki címet szerző - Mladenovicnak köszönhetően hozták a vendégek 31 perc alatt. A folytatásban a kevesebbet rontó európaiak 3:0-ra, majd 4:1-re elhúztak, és innen már nem volt visszaút a hétszeres bajnok hazaiak számára.

Franciaország 1997 és 2003 után nyerte meg ismét a Fed Kupát, az 1964 óta tartó ausztrál-francia párharc ezzel 5-2-re áll.

A Fed Kupa-döntőt idén rendezték meg utoljára ebben a formában, mivel a nemzetközi szövetség a férfi Davis Kupa mintájára átszervezte a sorozatot. A 2020-as, 2021-es és 2022-es döntő Budapesten lesz.