392.77
366.2
66129.26

Továbbra is százszázalékos tavasszal a Videoton és a Debrecen

A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Videoton és a Debrecen is megszerezte a három pontot hazai győzelmével. Eredmények: Videoton-Pápa 2-0, Debrecen-Honvéd 2-1, Paks-Vasas 2-2, MTK-Haladás 0-0, Kaposvár-ZTE 1-1, Győr-Kecskemét 1-0

A várakozásnak megfelelően otthon tartotta a három pontot a Pápával szemben az éllovas Videoton. Két gólerős támadója, Nikolics és Alves összjátékából viszonylag gyorsan vezetést szerzett a Videoton, de a bekapott gól után sem élénkült a Pápa játéka, a hazaiak uralták a meccset. A második félidő elején növelte előnyét az agresszív támadófutballt játszó székesfehérvári alakulat, majd visszavett a tempóból, a vendégcsapat azonban így sem tudott újítani. Dlusztus második sárgája és egyben piros lapja után az utolsó tíz percben emberelőnyben játszhatott a Videoton, de újabb gól már nem esett. A mérkőzést Abwo könyöklés miatti kiállítása zárta. A Videoton sorozatban ötödik bajnoki találkozóján nem kapott gólt. Az első félidőben megsérült Nagy Dániel, elképzelhető, hogy hetekre kidőlt a sorból.

A Debrecen hazai pályán egy góllal jobbnak bizonyult a Honvédnál. A gyors hazai gól után kissé unalmasan alakult az első húsz perc. Az egyenlítő találatot követően némi meglepetésre nem a hazaiak, hanem a piros-feketék dolgoztak ki több veszélyes akciót. Sokáig nem változott jelentősen a játék képe a második félidőben sem, mert a szervezetten futballozó fővárosiak nem engedték kibontakozni a debrecenieket. Így némiképp váratlanul született a hazaiak második gólja, a kevéssel előtte csereként pályára lépő Coulibaly jóvoltából. A hátralévő időben ugyan próbálkozott a kispesti alakulat, de nem tudott egyenlíteni.

A ZTE döntetlent ért el a Kaposvár otthonában . A tartalékos kaposváriak az 5. percben egy ritkán látható nagy góllal, Gujics 40 m-es lövésével szereztek vezetést. A folytatásban leginkább a mezőnyben pattogott a labda, a hazaiak további távoli lövésekkel próbálkoztak, de az eredmény már nem változott. A szünet után gyorsan egyenlített a ZTE, ezután a Kaposvár valamivel többet birtokolta a labdát, a hajrában viszont a vendégek támadtak aktívabban. Összességében igazságos döntetlen született.

A házigazda Győr egy 11. percben szerzett góllal legyőzte a Kecskemétet. Korán megszerezte a vezetést a hazai csapat és ezt követően is végig mezőnyfölényben játszott. A szünet után sem változott a játék képe, bár alacsony színvonalú küzdelmet láthattak a szurkolók. A győri győzelem megérdemeltnek mondható.

Kétszer vezetett, végül azonban 2-2-es döntetlent ért el Pakson a Vasas. Sokáig kérdéses volt, játékra alkalmas lesz-e a paksi pálya, amelyet csütörtökön még 15 centis hótakaró borított, ám a hazaiaknak végül sikerült megfelelően rendbe tenniük a gyepet, így sor kerülhetett a meccsre. Az első félidő nem hozott sok eseményt, inkább a Vasas akarata érvényesült, s a hajrában Hrepka egyéni villanásával előnybe kerültek a fővárosiak. A szünet után felpörgött a játék, sorra jöttek a gólok, végül pedig igazságos döntetlen született.

Az MTK Budapest és a Szombathelyi Haladás nem bírt egymással. Az első játékrészben a rengeteg technikai hiba, a pontatlan passzok miatt a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben. Az MTK ugyan fölényben futballozott, de nem tudta nyomás alatt tartani a vendégeket. A folytatásban ha lehet, még kevesebb helyzet alakult ki, a kapusok akár szabadnapot is kivehettek volna a találkozóra.
VIDEOTON-PÁPA 2-0 (1-0)
Székesfehérvár, 2200 néző. Játékvezető: Fábián
Videoton: Sebők - Andics, Lipták, Horváth G., Elek - Polonkai, Farkas I B., Sándor (Szakály D., 82.) - Nagy D. (Farkas II B. 28.), Nikolics (Lencse, 68.), Alves
Pápa: Szűcs - Quintero (Zulevs, 46.), Dlusztus, Farkas A., Rajnay - Heffler, Gyömbér, Tóth G. - Rebryk, Bárányos (Mészáros, 62.), Bali (Abwo 57.)
Gólok: 1-0 Alves (11.), 2-0 Nikolics (55.)
Kiállítva: Dlusztus (80.), Abwo (91.)

KAPOSVÁR-ZTE FC 1-1 (1-0)
Kaposvár, 2000 néző. Játékvezető: Takács J.
Kaposvár: Milinte - Grúz, Petrók, Zahorecz - Gujic (Antanasijevics 79.), Bőle (Kulcsár 75.), Sztanics, Balázs B., Junior - Oláh, Reszli (Culum 79.)
ZTE: Vlaszák - Szalai, Bogunovics, Miljatovics, Panikvar - Sluka, Máté (Kocsárdi 92.), Illés, Horváth A. (Schultz, 46.) - Pavicsevics, Magasföldi (Prince, 62.)
Gólok: 1-0 Gujics (5.), 1-1 Pavicsevics (50.)

GYÕR-KECSKEMÉT 1-0 (1-0)
Győr, 2000 néző. Játékvezető: Veizer
Győr: Sztevanovics - Babic, Eugene, Fehér, Szabó O. - Koltai (Tokody, 46.), Pilibaitis, Józsi, Kink (Dinjar, 82.) - Nicorec (Ganugrava, 56.), Alekszidze
Kecskemét: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulics, Kokot - Bori, Vörös, Cukic (Savic 55.), Bagi (Litsingi 75.) - Montvai (Simon A. 55.), Csordás
Gól: Alekszidze (11.)

PAKS-VASAS 2-2 (0-1)
Paks, 1000 néző, V: Bede
Paks: Kovács A. - Horváth L., Éger, Szabó J. (Gévay, 74.), Vári - Heffler T., Böde, Fiola (Lisztes, 46.), Vayer (Urbán, 74.) - Kiss T., Tököli
Vasas: Végh - Balog Zs., Kovács G., Mileusnic, Katona - Hrepka, Dobric (Bosi, 76.), Pavicsevics, Majoros (Benoues, 67.) - Bakos - Divic (Mendoza, 91.)
Gólok: 1-0 Hrepka (43.), 1-1 Tököli (52.), 2-1 Divics (69.), 2-2 Kiss T. (76.)

MTK-HALADÁS 0-0
Hidegkuti Stadion, 500 néző. Játékvezető: Oláh
MTK: Filipovics - Vági, Rodenbücher, Balogh B., Hidvégi - Pintér Á., Vadnai - Kulcsár, Szatmári (Szabó Á. 67.), Pál - Lázok (Könyves, 46.)
Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Nagy G. (Lattenstein, 67.), Simon Á. (Iszlai, 88.), Halmosi, Sipos - Bogdanovics, Oross (El-Hadzsi Diuf, 78.)
Kiállítva: Szabó Á. (83.)

DEBRECEN-BP. HONVÉD 2-1 (1-1)
Debrecen, 3000 néző. Játékvezető: Andó-Szabó
Debrecen: Polekszics - Szélesi (Yannick, 46.), Mészáros, Mijadinoski, Laczkó - Szakály P. (Coulibaly, 60.), Ramos, Varga J., Czvitkovics - Feczesin (Dombi, 71.), Rudolf
Bp. Honvéd: Németh G. - Takács Á., Vukmir, Botis (Palásthy, 89.), Ianchuk (Bajner, 82.) - Abass, Coira, Moreira (Cuerda, 62.), Macko, Diego - Abraham
Gólok: 1-0 Feczesin (2.), 1-1 Abraham (24.), 2-1 Coulibaly (72.)

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.