Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.54
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Pixabay

Újabb szervezet, egy uniós védelmi minisztérium mondott határozott nemet a TikTokra

A már letöltött applikációkat is törölniük kell a dolgozóknak.

A dán védelmi minisztérium biztonsági okokra hivatkozva megtiltotta a kínai ByteDance tulajdonában álló TikTok alkalmazás használatát a tárcához tartozó készülékeken, a döntésben hozzátették, hogy az applikáció "csak nagyon kis mértékben szükséges a munkavégzéshez".

A tárca egyúttal a már letöltött alkalmazások eltávolítására is felszólította a dolgozókat.

A minisztérium a döntést a Dán Kiberbiztonsági Központ ajánlására hozta meg, amely nemrég az összes kormányhivatalt hasonló lépésre szólította fel.

Dán sajtóforrások szerint az igazságügyi, valamint az energiaellátás és klímavédelmi tárca már korábban betiltotta az alkalmazás használatát.

Az applikációt több nyugati országban működő vállalat letiltotta a céges telefonokról, valamint az Európai Unió intézményeiben is megtiltották a használatát a munkatársak számára. Februárban a Fehér Ház egy hónapot adott a TikTok eltávolítására a kormányzati eszközökről, és hasonló döntést hozott a kanadai kormány is, adatvédelmi aggályokra hivatkozva.

A londoni székhelyű We Are Social médiaügynökség januárban közzétett adatai szerint több mint egymilliárd felhasználójával a TikTok a világ hatodik leggyakrabban használt közösségi médiuma.

Címlapról ajánljuk
Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump  – Németország kivár

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×