eur:
393.06
usd:
366.52
bux:
66129.26
2024. április 26. péntek Ervin

Eltűnt egy Pekinggel szemben kritikus hongkongi kiadóház öt alkalmazottja

Eltűnt egy Pekinggel szemben kritikus, neves hongkongi kiadóház öt munkatársa, amit hétfőn "nagyon aggasztónak" nevezett a kínai különleges közigazgatási terület kormányzója. Egy demokrata párti képviselő szerint elképzelhető, hogy a szóban forgó személyeket elrabolták a kínai biztonsági szolgálatok.

"A kormányt nagyon aggasztja a hongkongi lakosok jogi és biztonsági helyzete. Csak a hongkongi biztonsági szolgálatoknak van joguk betartatni a hongkongi törvényeket" - jelentette ki Leung Csun-jing újságíróknak nyilatkozva, hangsúlyozva, hogy a szólás- és a sajtószabadság törvényi védelmet élvez Hongkongban.

A volt brit gyarmat Hongkong 1997-ben került vissza Kína fennhatósága alá. Elvben nagyfokú autonómiája van Kínán belül, és lakosai az országban sehol másutt nem tapasztalható szólásszabadságot élveznek, mégis sokaknak az az érzése, hogy Peking egyre jobban kiterjeszti ellenőrzését rájuk, és egyre kevesebb marad nekik szabadságjogaikból.

A Kínai Kommunista Párthoz közel álló Global Times című lap azzal vádolta meg a Mighty Current nevű kiadóházat, hogy publikációi kizárólag "kitalált és rosszindulatú" tartalmakkal jelennek meg. "Ezek a könyvek különböző utakon érkeznek a szárazföldre, a politikai mendemondák forrásai, és negatív hatást fejtenek ki. A kiadóház székhelye Hongongban van, de abból él, hogy bajt kever a kontinensen" - volt olvasható a lap egyik cikkében.

Albert Ho hongkongi demokrata párti képviselő vasárnap kijelentette: az az érzése, hogy a kiadóház öt alkalmazottját elrabolták a kínai biztonsági szolgálatok.

Amikor a kormányzótól megkérdezték az újságírók, hogy szerinte az illetőket a szárazföldre vitték-e, azt válaszolta, hogy nincs olyan jel, amely erre utalna, de azzal a felhívással fordult a hongkongiakhoz, hogy jelentkezzen, aki bármit is tud a hollétükről.

A kormányzót a pekingi hatalomhoz közel állónak tekintik, és emiatt fekete bárány a hongkongi demokráciapárti mozgalom szemében. Ellenzéke azzal vádolja Leung Csun-jinget, hogy az ügyben nem tesz meg mindent, amire képes volna Pekingnél.

Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×