Novak Djokovics egy nap alatt két vereséget szenvedett az olimpián
A szerb világelső a férfi egyes után vegyes párosban is elveszítette az elődöntőt a tokiói olimpia teniszversenyében.
Wladár Sándor: Michael Phelpset is meghívták Cseh László budapesti búcsúztatójára
Minden idők legszerethetőbb magyar sportolóját az októberi, budapesti világkupán búcsúztatják az élsporttól – számolt be az InfoRádiónak a Magyar Úszó Szövetség elnöke.
Faragó Tamás: törékeny még ez a csapat
A magyar női vízilabda-válogatott 17–13-ra győzött a házigazda ellen. A mérkőzést Faragó Tamás olimpiai-, világ és Európa-bajnok vízilabdázó, a női válogatott korábbi szövetségi kapitánya elemezte az InfoRádióban.
Mutogatás, rugalmatlanság és kötelező kortyolás - tokiói helyzetkép
Olimpiai hangulatról továbbra sem lehet beszélni Tokióban, de az egy hete tartó játékok sok kedves gesztust tartogatnak.
A világbajnok elbúcsúztatta az Európa-bajnokot női labdarúgásban
A világbajnok Egyesült Államok válogatottja tizenegyespárbajban legyőzte az Európa-bajnok holland csapatot a tokiói olimpia női labdarúgótornájának pénteki negyeddöntőjében. A rendes játékidő 2-2-es döntetlennel zárult, a 81. percben a holland Lieke Martens büntetőt hibázott. Világbajnoki ezüstérmes csapatának mindkét gólját Vivianne Miedema szerezte, ezzel ő lett az első női labdarúgó, aki egy olimpián eljutott tíz találatig. A férfiak között Bene Ferenc a csúcstartó, aki 12 gólig jutott az 1964-es tokiói ötkarikás játékokon. A hosszabbításban nem született újabb találat, ezért tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról. A hollandoktól Miedema és Aniek Nouwen is rontott, így az amerikaiak 4-2-re nyertek. Az öt évvel ezelőtti olimpián harmadik helyezett Kanada ugyancsak tizenegyespárbajban búcsúztatta Brazíliát, a Rio de Janeiróban ezüstérmes Svédország pedig a házigazda Japán legyőzésével jutott elődöntőbe. Az elődöntő programja hétfőn: Egyesült Államok-Kanada, Kasima 17.00 (10.00) Ausztrália-Svédország, Jokohama 20.00 (13.00)
Mektic és Pavic nyerte a horvát teniszezők házidöntőjét
Nikola Mektic és Mate Pavic nyerte a tokiói olimpia férfi tenisztornájának párosversenyét. Az idén wimbledoni bajnok horvát kettős a pénteki fináléban honfitársaikat, Marin Cilicet és Ivan Dodigot győzte le döntő rövidítésben. Eredmények: férfi páros, döntő: Nikola Mektic, Mate Pavic (horvát)-Marin Cilic, Ivan Dodig (horvát) 6:4, 3:6, 10-6 - döntő rövidítés korábban: a 3. helyért: Marcus Daniell, Michael Venus (új-zélandi)-Austin Krajicek, Tennys Sandgren (amerikai) 7:6 (7-3), 6:2 férfiak, elődöntő: A. Zverev (német, 4.)-Djokovic (szerb, 1.) 1:6, 6:3, 6:1 Hacsanov (orosz, 13.)-Carreno Busta (spanyol, 6.) 6:3, 6:3
Rájuk utaznak a doppingellenőrök az olimpián
Kiderült, mely sportágak a "legnépszerűbbek", 3100 vizsgálatot már elvégeztek.
Három dobása volt Márton Anitának az olimpián
A formán kívüli súlylökő 21. helyen zárt.
Bíró Attila a japánok elleni győzelemről: „Szódával elment”
Gurisatti Gréta és Bíró Attila szövetségi kapitány nyilatkozott az M4 Sport kamerája előtt a magyar női vízilabda-válogatott japánok elleni, 17–13-as győzelme után.
Csak 22 másodpercig tartott Lobanovszkij Maxim olimpiája
Az úszók délutáni programjában három magyar áll rajtkőre, és a döntőbe jutásért úszik a férfi 4x100-as vegyesváltó.
A negyedik negyedben döntötte el a japánok elleni mérkőzést a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 17-13-ra verte Japánt, s ezzel biztosította a továbbjutását.
Cseh László edzője: az első benyomásom az volt, hogy ez egy marha ügyes gyerek
Plagányi Zsolt úgy érzi, megtiszteltetés volt együtt dolgozni a visszavonulását bejelentő úszóval.
Cselgáncsaranyak még
A női plusz 78 kilogrammos kategóriában japán, a férfi plusz 100 kilogrammosok között pedig cseh aranyérem született pénteken a tokiói olimpia cselgáncstornáján. A nőknél az olimpiai újonc, 21 éves Sone Akira a fináléban a kubai Idalys Ortizt győzte le ipponnal. A bronzérmek a francia Romane Dicko és az azeri Iryna Kindzerska nyakába kerültek. A férfiak legmagasabb súlycsoportjában a korábban egy kategóriával lejjebb versenyző, Rióban olimpiai bajnok Lukas Krpalek örülhetett az aranyéremnek, miután a fináléban ugyancsak ipponnal verte a georgiai Guram Tusisvilit. A bronzérmet a súlycsoport korábbi egyeduralkodója, a francia Teddy Riner mellett az orosz Tamerlan Basajev szerezte meg. A sportágban az egyéni versenyek közül a 14 súlycsoportból kilencben született hazai aranyérem, a japánok e mellett egy-egy ezüst- és bronzérmet is nyertek.
Eredmények, cselgáncs: férfi +100 kg, olimpiai bajnok: Lukas Krpalek (Csehország) 2. Guram Tusisvili (Georgia) 3. Teddy Riner (Franciaország) és Tamerlan Basajev (Orosz Olimpiai Csapat) női +78 kg, olimpiai bajnok: Sone Akira (Japán) 2. Idalys Ortiz (Kuba) 3. Romane Dicko (Franciaország) és Iryna Kindzerska (Azerbajdzsán) (MTI)
Novak Djokovic nem lesz olimpiai bajnok
Meglepetésre kikapott a német Alexander Zverevtől a férfi tenisztorna elődöntőjében.
Vadnai Benjámin a tizennyolcadik helyen zárta az olimpiát
A magyar vitorlázónak a zárónap előtt már nem volt reális esélye az éremfutamba kerülni.
A házigazda japánok ellen játszik a női pólóválogatott
A magyar válogatott a második helyen állva kezdte a japánok elleni csoportmérkőzést. Ha nyer, biztosan továbbjut a csoportból, s nagyot lép a „végső” második hely felé, ehhez az kell majd a záró fordulóban, hogy ne kapjon ki a kínaiaktól.
Cseh arany szlalomkajakban
A cseh Jiri Prskavec győzött férfi egyéni szlalomkajakban a tokiói olimpián. A 28 éves versenyző a szám pénteki döntőjében fantasztikus idővel, a szlovák Jakub Grigart több mint három másodperccel megelőzve szerezte meg az olimpiai bajnoki címet. Prskavec öt éve Rióban bronzérmes volt, világbajnokságon négyszer, Európa-bajnokságon tízszer állhatott a dobogó legfelső fokára. A harmadik helyen a német Hannes Aigner végzett.
Eredmények: kajak-kenu, szlalom, férfi K-1, olimpiai bajnok: Jiri Prskavec (Csehország) 91.63 másodperc 2. Jakub Grigar (Szlovákia) 94.85 3. Hannes Aigner (Németország) 97.11 (MTI)
Jól pattant a kínai
A kínai Csu Hszüe-jing nyerte a női gumiasztal döntőjét a tokiói olimpia pénteki versenynapján, a második helyen honfitársa, Liu Ling-ling végzett. A selejtezőben még fordított volt a sorrend, a fináléban viszont a háromszoros világbajnok Csu Hszüe-jing bizonyult jobbnak, kevesebb, mint három tizedponttal. A bronzérmet az öt évvel ezelőtt második helyezett brit Bryony Page szerezte meg. A 2012-ben Londonban, majd 2016-ban Rio de Janeiróban győztes kanadai Rosie MacLennan ezúttal negyedik lett. A szakág 2000-ben mutatkozott be az olimpián, azóta ez a 12. és a 13. kínai érem. A férfiak selejtezőjét és döntőjét szombaton rendezik.
Eredmények: gumiasztal, nők, olimpiai bajnok: Csu Hszüe-jing (Kína) 56,635 pont 2. Liu Ling-ling (Kína) 56,350 3. Bryony Page (Nagy-Britannia) 55,735 (MTI)
Amerikai-orosz csörte - a vízben
A kétszeres címvédő amerikai válogatott 18-5-re kiütötte az orosz csapatot a tokiói olimpia női vízilabdatornájának pénteki játéknapján. Az amerikaiak az előző fordulóban 10-9-es vereséget szenvedtek a magyar együttestől, ezzel megszakadt 13 éves olimpiai veretlenségük, és 2015 után először kaptak ki világeseményen. Akkor az olaszok győzték le a tengerentúliakat a kazanyi világbajnokság csoportküzdelmei során. Az amerikaiaknál Maggie Steffens négy gólt lőtt, ezzel pályafutása során már 49 találatnál jár az olimpiákon, amivel az olasz Tania Di Mariót kettővel megelőzve a női ötkarikás tornák történetének legeredményesebb játékosává lépett elő. Mindeközben a holland válogatott olimpiai rekordot jelentő 32 gólos különbséggel győzte le a dél-afrikaiakat. (MTI)
Kapás Boglárka: érem nélkül megyek haza, a sport néha ilyen
Hálálkodó sorokat tett közzé a Facebookon a világbajnok úszónő Tokióban.
Érdi Mária tizenharmadik lett második olimpiáján
Érdi Mária a 13. helyen végzett a Laser Radial hajóosztályban, az olimpia vitorlásversenyein.
Megszületett a cselgáncsversenyek legnagyobb meglepetése
Azért ahhoz történnie kell „valaminek”, hogy a francia sportnapilap, a L’Équipe az internetes kiadást így indítsa: sokk!
Cseh László: ezzel le tudtam zárni az egészet
A fehérjeturmixot már nem keverte be, de a levezetést ugyanúgy elvégezte utolsó úszása után Cseh László. Beszélt pályafutásáról és további terveiről is.
Koronavírus - Rendkívüli állapotot hirdetett a tokiói kormány
Augusztus 31-ig fenntartják a rendelkezést.
Sárdagasztás BMX-ben
A férfiaknál a holland Niek Kimmann, a nőknél a brit Bethany Shriever győzött a kerékpárosok BMX szakágában a tokiói olimpián. A japán fővárost elérő esőzés miatt a BMX pénteki programját csúsztatni kellett, mivel a pálya vizes volt, helyenként nagy tócsák álltak. A férfiaknál az elődöntő utolsó futamában bukott a címvédő amerikai Connor Fields, akit hordágyon vittek le a pályáról és nem tudta vállalni a szereplést a fináléban, így heten - köztük három francia - versengtek az elsőségért. A 495 méter hosszú pálya első kanyarjában élre állt a 2015-ben világbajnok Niek Kimmann, aki végül egy tizedmásodperccel előzte meg a brit Kye Whyte-ot. Az utolsó kanyarban a harmadik helyen haladó francia Joris Daudet bukott, így a bronzot - akárcsak öt éve Rióban - a kolumbiai Carlos Alberto Ramírez Yepes szerezte meg. A nőknél már az első kanyarban kialakult a dobogósok sorrendje, végül a mindhárom elődöntős futamát élen záró Bethany Shriever kilenc századmásodperccel megelőzte a nagyot hajrázó, kétszeres címvédő kolumbiai Mariana Pajónt, aki 29 esztendősen nyerte harmadik ötkarikás érmét. A harmadik helyen a holland Merel Smulders ért célba.
Eredmények, BMX:
férfiak, olimpiai bajnok: Niek Kimmann (Hollandia) 39.053 másodperc 2. Kye Whyte (Nagy-Britannia) 0.114 másodperc hátrány 3. Carlos Alberto Ramírez Yepes (Kolumbia) 1.519 mp h.
nők, olimpiai bajnok: Bethany Shriever (Nagy-Britannia) 44.358 mp 2. Mariana Pajón (Kolumbia) 0.090 mp h. 3. Merel Smulders (Hollandia) 0.363 mp h. (MTI)
Pétervári-Molnár Bendegúz
Pétervári-Molnár Bendegúz a tizedik helyen végzett az egypárevezősök között a tokiói olimpián, miután a pénteki B döntőt a negyedik helyen zárta. A Budapest Evezős Egyesület 28 éves versenyzője - aki öt éve, Rióban 14. lett - 6:50.45 perces idővel ért célba a Sea Forest Evezős pályán. Pétervári-Molnár jó tempóban kezdte a B döntőt, 500 méter után harmadik volt, azonban riválisai a folytatásban rákapcsoltak, így a magyar 1000 méternél már csak az ötödik helyen lapátolt. A versenytáv második felében Pétervári-Molnár megtartotta a pozícióját, sőt, a hajrában még váltani is tudott, és végül negyedikként zárt. A B döntőt a világ- és Európa-bajnok német Oliver Ziedler nyerte.
"Elégedett is vagyok, meg nem is, de az biztos, hogy sikerült egy jó pályát jönni, és a tegnapi hibákból tanulva ezúttal nyugodtan, magabiztosan végignyomtam az elejétől fogva" - nyilatkozott az MTI-nek Pétervári-Molnár, majd hozzátette, a futam végén abban hibázott, hogy nem nézte meg hol vannak a riválisok, mert szerinte úgy elérhető lett volna a nyolcadik-kilencedik hely. "Ezzel együtt ha valaki novemberben azt mondja, hogy Tokióban olimpiai tizedik leszek, akkor azt instant elfogadom, mert akkor még otthon ültem koronavírusosan, és az sem volt biztos, hogy az idén egyáltalán versenyezni fogok" - jelentette ki. "Némi csalódottság azért van bennem, mert az elmúlt egy hónap alapján reálisnak tűnt a pontszerzés, sőt, akár az érem is, és sajnos ebből egyik sem jött össze" - mondta Pétervári-Molnár, aki szerint "a jövő nagyon fényes", mivel az utóbbi egy-másfél évben "rájöttek", hogy "mi az, ami segít". "Már csak bele kell szokni az ilyen erősségű mezőnybe, és az ilyen magas szintű versenyzésbe" - tette hozzá, majd kiemelte, a párizsi olimpián is ott akar lenni, de azt megelőzően még lesz világbajnokság is, melyen, mint mondta: "jó lenne egy érmet nyerni".
Evezésben a közelmúltat tekintve ez az egyik legjobb eredmény, a 2012-es, londoni olimpián a Hirling Zsolt, Varga Tamás könnyűsúlyú kétpár a 11. helyen végzett, míg Simon Béla Széll Domonkossal 13. lett kormányos nélküli kettesben. Simon 2016-ban már Juhász Adriánnal alkotott egy hajót, amely Rióban a 9. helyen zárt. Az öt évvel ezelőtti olimpián indult Pétervári-Molnár is, aki egypárban a 14. lett. Érmet legutóbb 1968-ban nyertek a magyarok evezésben, Mexikóvárosban a Melis Zoltán, Sarlós György, Csermely József, Melis Antal összeállítású kormányos nélküli négyes másodikként végzett. Azt megelőzően, 1948-ban Londonban a Szendey Antal, Zsitnik Béla és Zimonyi Róbert kormányos alkotta kormányos kettes harmadikként végzett.
Eredmény: evezés, férfi egypár, B döntő: 1. Oliver Ziedler (Németország) 6:44.44 perc 2. Gennarro Alberto di Mauro (Olaszország) 6:47.38 3. Trevor Jones (Kanada) 6:48.51 4. Pétervári-Molnár Bendegúz 6:50.45 (MTI)
Burián Kata nem került döntőbe - de senki Európából
Burián Katalin lemaradt a döntőről 200 méteres hátúszásban a tokiói olimpián. A BVSC versenyzője sokáig jól tartotta magát, a hajrára azonban elfáradt és ötödikként csapott a célba a második elődöntős futamban. A 2:07.43 perces egyéni legjobbjától jelentősen elmaradt, 2:09.65-tel csapott a célba, és összesítésben tizedik lett.
"Tegnap még csak meg sem erőltettem magam ennél jobb időnél, most pedig a lelkemet is kiúsztam egy rosszabbért. Ezerszer úsztam már ennél jobbat reggel is, úgyhogy azt gyanítom, az átállás nem sikerült tökéletesen, mert sok európai úszik a vártnál gyengébben, ebben a számban például egyetlen döntős se lesz a kontinensről" - mondta könnyeivel küzdve Burián, aki úgy érezte, talán túl nagy volt rajta a teher, és emlékeztetett rá, másokánál többet tett abba bele, hogy végre olimpikon legyen, miután Rióról lemaradt. (MTI)
Nézze vissza Cseh László gazdag pályafutásának utolsó 200 méterét! - videó
Aki lemaradt róla péntek hajnalban, most újra megnézheti a legenda búcsúját.
Út az asztmától a törött lábon és Phelpsen át a legendává válásig – Cseh László befejezte
Még álltak a World Trade Center tornyai, amikor a kopasz úszónagyság már úszó országos bajnok volt, de húsz év után a nemzetközi erők már Afganisztánból is kivonulnak, mire Magyarország egyik nagy példaképe és hőse fiókba teszi az úszószemüveget. Cseh László nem úszik többé.
Major Veronika a harmincötödik helyen zárt
Major Veronika a pénteki rapid részben javított, így a 35. helyen végzett a női sportpisztolyosok között a tokiói olimpián. A többszörös Európa-bajnoki érmes keszthelyi sportlövő a 30+30-as szám első felében, a csütörtöki pontlövészetben messze elmaradt valós tudásától, és 281 körrel a 42. helyről, már döntős remények nélkül várta a folytatást. A 30 gyors lövés lényegesen jobban sikerült neki, ebben 291 kört lőtt, így 572 körrel zárt, amivel összesítésben hét helyet sikerült előre lépnie. A 24 éves Majornak nem sikerült igazán jól az első olimpiája, mivel másik számában, légpisztolyban vasárnap 566 körrel a 34. pozícióban zárt.
Megkezdődött az atlétika, Bartha-Kéri és Koroknai kiesett
Bartha-Kéri Bianka a harmincharmadik helyen végzett 800 méteren az olimpia atlétikai versenyeinek nyitó napján. Koroknai Máté huszonhatodikként zárt 400 m gáton.
Cseh László hetedik hellyel búcsúzott
A győztes is gratulált a magyar klasszisnak.
Kicsit csalódott, de fényes jövőt lát a magyar evezős
Pétervári-Molnár Bendegúz a tizedik helyen végzett az egypárevezősök között a tokiói olimpián, miután a pénteki B döntőt a negyedik helyen zárta.
Telegdy Ádám egyéni csúcsot úszott
Az ötödik lett a 200 méter hátúszás döntőjében a tokiói olimpián.
Pár percig élt Milák Kristóf csúcsa
A második legjobb idővel került a 100 méteres pillangóúszás döntőjébe a tokiói olimpián.